Jaka kamera do auta? Eksperci z Hadron doradzają w Auto Świecie 9/2013

0 345

To, że sklep motoryzacyjny Hadron gości na łamach prasy, czy w telewizji nie jest już nowością. Naszą obecność zaznaczyliśmy choćby w Motorze, AutoŚwiecie, TVN Turbo, Polsacie, czy Superstacji. Skąd jednak Hadron w mediach? Głównie dlatego, że nie jesteśmy tylko sklepem motoryzacyjnym, który sprzedaje akcesoria samochodowe. Oferujemy szerokie wsparcie i doradztwo, znamy się na niuansach technicznych, podpowiadamy najlepsze, bo sprawdzone, rozwiązania. Chętnie dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniami z innymi automaniakami. A wiedzę i doświadczenie budujemy głównie w oparciu o pasję do motoryzacji. Takie podejście pozwala nam rzetelnie zbadać produkty (sami testujemy urządzenia), wystawić obiektywną opinię i albo zarekomendować produkt, albo odesłać go w niepamięć.

Hadron w prasie - to normalka

Tym razem AutoŚwiat poprosił nas o poradę dotyczącą wyboru rejestratora samochodowego. Zatem jaką kamerę DVR wybrać? W telegraficznym skrócie:

  • Zwracamy uwagę na samą optykę: rozdzielczość nagrywanego materiału (im większa, tym lepiej dla jakości),
  • Prędkość zapisu w fps (minimum to 25 fps),
  • Szerokość kąta nagrywania (obiektyw 90 stopni to wysoka ostrość i szczegółowość, ale niestety wąski obszar widzenia, 170 stopni to bardzo szerokie pole widzenia, ale kosztem ostrości, kompromis to obiektywy 120 stopni).
  • Zwracamy też uwagę na nośnik pamięci, na którym rejestrator jazdy będzie nagrywał materiał, a powinien być pojemny i szybki w odczycie i rejestracji, aby uniknąć zbędnych przestojów i zawieszeń.
  • Ważne jest też oprogramowanie edycyjne dołączone do kamery DVR, pozwalające np.: nałożyć trasę przejazdu na mapę Google’a, czy też odczyt parametrów przejazdu (prędkość, przyspieszenie, moment wystąpienia zdarzenia).
  • Należy też zadbać o bezpieczeństwo i estetykę w kabinie, zatem dobór odpowiedniego uchwytu dla kamery DVR też jest istotny.
  • I wreszcie cena kamery do samochodu, która waha się od nawet 100 PLN za "lichy" sprzęt niewiadomego pochodzenia, przez urządzenia średniej klasy 300-700PLN, po 1000-1500PLN za sprzęt z wyższej półki. Są też kamery rozdzielne, gdzie rejestrator trasy montuje się niezależnie od obiektywów (przykład: rejestrator samochodowy Smarty BX4000), wówczas ceny sprzętu mogą być jeszcze wyższe.

Zachęcamy do lektury pełnego artykułu: Auto Świat nr 9/2013 (25 luty) już w kioskach!

Eksperci z Hadron zawsze pomogą

Zapraszamy też na strony naszego motoryzacyjnego sklepu online, gdzie oferujemy bardzo szeroki wybór rejestratorów trasy, w tym:

I tu zapowiedź: lada moment (czyt. po naszych pierwszych testach) do oferty trafią też rejestratory samochodowe Prestigio.

Rejestrator VR08  rejestrator trasy z dwiema kamerami

Smarty Black Box firmy D-TEG. Mega cacko  BlackVue - dyskrecja w praktyce

Wasze Komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

W celu zapewnienia optymalnego funkcjonowania witryny, strona używa plików Cookies OK Czytaj więcej