Kamery DVR do nagrywania postojowego

6 4 890

Idziesz do samochodu, aby wsiąść i jak zawsze dojechać gdzieś w wyznaczone miejsce. Podchodzisz i widzisz z daleka uszkodzenie nadwozia, myślisz: nie, to niemożliwe, pewnie światło się odbija. Podchodzisz bliżej i już wiesz, że ktoś uszkodził Ci samochód. Miałeś tak kiedyś? Czasem to mała obcierka lub ktoś za mocno otworzy drzwi, ale bywa, że ktoś ze złości celowo dokonuje zniszczeń. Każdego kierowcę ogarnia irytacja i to okropne poczucie, że nic nie można zrobić. Oczywiście można iść i zgłosić sprawę na policji, właściwie należy, ale umówmy się: znalezienie sprawcy jest prawie niemożliwe. Takie historie znam niestety z autopsji, ale jeszcze więcej z opowiadań moich klientów. Ostatnio jednemu z nich celowo uszkodzono auto na parkingu przed blokiem mieszkalnym, na jego własnym miejscu parkingowym. Przecież zaparkował prawidłowo, nikogo nie zastawił i dochodzimy do wniosku, że to wandalizm w najczystszym wydaniu. Rodzi się pytanie: jak się przed tym zabezpieczyć? Co można zrobić, żeby takiego ignoranta motoryzacji przyłapać i nauczyć troszkę tolerancji?

Okazuje się, że dzisiejsza technika przynosi już rozwiązania i określa się to ładnie jako „nagrywanie postojowe”. To specjalne rejestratory samochodowe DVR w różnej formie, które cały czas czuwają nad matrycą kamery i gdy tylko wykryją zmianę to zaczynają zapis. Innymi słowy, gdy w polu widzenia kamery zaczyna się coś ruszać, to skutkuje to zmianami w sygnale video, a rejestrator odbiera to, jako sygnał zdarzenia i zapisuje obraz.

Wszystkie modele kamer DVR BlackVue posiadają taką funkcję, wymaga ona jedynie, aby zasilanie rejestratora podłączyć na stałe i uruchomić ją w ustawieniach. Jednak mojemu klientowi chodziło o coś bardziej dyskretnego, przynajmniej na dwie kamery, aby uchwycić przód i tył pojazdu oraz aby zebrany materiał miał archiwizację nawet do dwóch tygodni wstecz. Spore wyzwanie pomyślałem, ale miałem coś, co było strzałem w dziesiątkę. Rejestrator DVR D-TEG BX4000 4 CAM i mini kamery 2w1. To konstrukcja modułowa, co oznacza, że rejestrator jest osobną jednostką rejestrującą, do którego można podłączyć nawet cztery kamery. Dodatkowo rejestrator jest świetnie konfigurowalny, można ustawić jakość nagrania oraz ilość zapisywanych klatek na sekundę, co ma niebagatelne znaczenie dla długości archiwizacji. Montaż zleciliśmy u jednego z naszych zaprzyjaźnionych instalatorów na Bemowie. Wyszło bardzo estetycznie i dyskretnie, nie mogło być inaczej w takim samochodzie  Zresztą zobacz sam na poniższych zdjęciach.

dyskretnie zamontowana kamera DVR do nagrywania postojowego

Mam nadzieję, że klientowi nie będą już niszczyć samochodu, ale jak się znajdzie jakiś amator demolki, to z pewnością zostanie uwieczniony. Żeby nie było: DVR D-TEG BX4000 spełnia również funkcję rejestratora trasy z funkcją GPS – przydatny gadżet.

Paweł Ślubowski

Wasze Komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

 1. Katarzyna mówi

  Witam

  Potrzebuję taki zestaw jaki koszt?

  Pozdrawiam
  Katarzyna

  1. Paweł Ślubowski mówi

   Artykuł jest z maja 2013 roku. Obecnie nie mam w ofercie tych zestawów kamer. Paweł Ślubowski HADRON

 2. Robert mówi

  Witam
  Jestem zainteresowany kupnem takich kamer jaki jest ich koszt oraz montaż?

  1. Paweł Ślubowski mówi

   Niestety obecnie nie mamy ich w ofercie. Pozdrawiam

 3. Daniel mówi

  Witam, rzeczywiście świetny pomysł, ale jak widze nie dostępny co może Pan zaproponować w identycznej konfiguracji chętnie Pana odwiedzę i zastosuje. Ostatniej nocy moja 520d została potraktowana w koło jakaś substancja biała która weszła w reakcje z lakierem i lampami tylnymi muszę coś zdziałasz proszę o pomoc co śmieszne wiem kto to zrobił ale nie mam dowodu chociażby małego nagrania.

  1. Paweł Ślubowski mówi

   Temat nie jest prosty. Najlepiej porozmawiać telefonicznie 22 663 47 58. Zapraszam do kontaktu. Paweł Ślubowski

W celu zapewnienia optymalnego funkcjonowania witryny, strona używa plików Cookies OK Czytaj więcej