Łańcuszek nieszczęścia – unikaj, jak ognia!

We wpisie „ZOBACZ, jak szokuje Volkswagen” podzieliliśmy się garścią informacji o ciekawej kampanii rodem z VAG, dotyczącej SMSowania podczas jazdy. Wyemitowany w kinie film i interakcja z widzami robi piorunujące wrażenie. Przekonaj się i obejrzyj film!

Oczywiście nie zawsze są konieczne tak drastyczne kampanie i tak mocny przekaz. Przykładem na to może być inna inicjatywa, tym razem z Quebecu. Kanadyjczycy zaproponowali krótki film obrazujący konsekwencje prowadzenia samochodu na podwójnym gazie. Ciekawe podejście, jasny przekaz, łańcuszek następujących po sobie zdarzeń i dramatyczny finał. Film poniżej, a po jego obejrzeniu zachęcamy do przemyśleń. Czy jeden kieliszek, bądź jedno piwo to coś, bez czego nie możemy żyć? Czy warto narażać życie i zdrowie swoje i innych użytkowników dróg za drinka? Czy stać nas na dożywotnie płacenie odszkodowania/ renty? Czy możemy pozwolić sobie na utratę prawa jazdy i ‘wakacje za kratami’? Czy będziemy potrafili spojrzeć w lustro? Co powiemy naszym dzieciom, gdy zapytają dlaczego rozjechaliśmy pieszych?

Tragediom najlepiej zapobiegać. Nie wsiadać za kółko, odłożyć wyjazd, pozwolić prowadzić komuś innemu. Jeśli koniecznie musimy to być my, skorzystajmy z alkomatu, który zweryfikuje nasze zdolności percepcyjne podając zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Przecież nikomu nie spieszy się ani na tamten świat, ani do paki. W końcu mandat i punkty, to tak naprawdę lightowy początek.

Nigdy nie jeżdżę po alkoholu!

Sposoby na słuchanie MP3 w aucie
PREVIOUS POST
Policjant Coyote porwany ze swojego posterunku pod Hadron
NEXT POST
  1. Czarek says:

    Szkoda tylko że większość osób traktuje takie kampanie reklamowe jak kolejną z reklam, która wydłuża jego oczekiwanie na film/teleturniej/mecz itp.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *