Łańcuszek nieszczęścia – unikaj, jak ognia!

1 1 283

We wpisie „ZOBACZ, jak szokuje Volkswagen” podzieliliśmy się garścią informacji o ciekawej kampanii rodem z VAG, dotyczącej SMSowania podczas jazdy. Wyemitowany w kinie film i interakcja z widzami robi piorunujące wrażenie. Przekonaj się i obejrzyj film!

Oczywiście nie zawsze są konieczne tak drastyczne kampanie i tak mocny przekaz. Przykładem na to może być inna inicjatywa, tym razem z Quebecu. Kanadyjczycy zaproponowali krótki film obrazujący konsekwencje prowadzenia samochodu na podwójnym gazie. Ciekawe podejście, jasny przekaz, łańcuszek następujących po sobie zdarzeń i dramatyczny finał. Film poniżej, a po jego obejrzeniu zachęcamy do przemyśleń. Czy jeden kieliszek, bądź jedno piwo to coś, bez czego nie możemy żyć? Czy warto narażać życie i zdrowie swoje i innych użytkowników dróg za drinka? Czy stać nas na dożywotnie płacenie odszkodowania/ renty? Czy możemy pozwolić sobie na utratę prawa jazdy i ‘wakacje za kratami’? Czy będziemy potrafili spojrzeć w lustro? Co powiemy naszym dzieciom, gdy zapytają dlaczego rozjechaliśmy pieszych?

Tragediom najlepiej zapobiegać. Nie wsiadać za kółko, odłożyć wyjazd, pozwolić prowadzić komuś innemu. Jeśli koniecznie musimy to być my, skorzystajmy z alkomatu, który zweryfikuje nasze zdolności percepcyjne podając zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Przecież nikomu nie spieszy się ani na tamten świat, ani do paki. W końcu mandat i punkty, to tak naprawdę lightowy początek.

Nigdy nie jeżdżę po alkoholu!

Wasze Komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

  1. Czarek mówi

    Szkoda tylko że większość osób traktuje takie kampanie reklamowe jak kolejną z reklam, która wydłuża jego oczekiwanie na film/teleturniej/mecz itp.

W celu zapewnienia optymalnego funkcjonowania witryny, strona używa plików Cookies OK Czytaj więcej