Monitoring GPS ciężarówek i autobusów

1 3 035

Prolog

Kilka dni temu montowaliśmy urządzenia monitorujące w autokarze MAN. Właścicielowi zależało na zabezpieczeniu wlewu paliwa, ponieważ zauważył, że pojazd spala zbyt dużo.

[…] z przeciętnych 22-25l / 100km , czasem wychodzi 40-45. Wie Pan, za rękę nikogo nie złapałem, ale sytuacja się powtórzyła kilka razy, a ja dokładam do paliwa […]

Dosłownie następnego dnia, po montażu urządzeń, właściciel otrzymał wiadomość SMS mogącą wyjaśnić nagły wzrost spalania;

monitoring samochodów ciężarowych

Monitoring GPS pojazdów - wymierne korzyści

Opisana wyżej sytuacja dotyczyła autokaru turystycznego MAN Lion’s Coach. Okazało się, że sytuacja powtarzała się jeszcze kilka razy. Kierowca autokaru nie wiedział o nowym zabezpieczeniu, jakie zostało zainstalowane w tym samochodzie, więc „pracował” jak zawsze. To jedna z wielu korzyści jakie oferuje monitoring pojazdów CarControl.

monitoring samochodów ciężarowych

Monitoring GPS TIR

Monitoring pojazdów nie dotyczy tylko samochodów osobowych czy autobusów takich jak MAN, Scania, Setra. Zabezpieczysz w ten sposób także samochody ciężarowe. Poza alarmami o otwarciu wlewu paliwa możesz też dostać informacje np. o nagłym ubytku paliwa. Monitoring GPS pojazdów to bardzo praktyczne narzędzie kiedy prowadzisz firmę i chcesz optymalizować koszty oraz nadzorować kierowców.

Monitoring GPS samochodu

Nie trzeba pisać, że monitoring GPS samochodu czy maszyn budowlanych pozwala Ci na śledzenie pojazdów na mapie. To tak, oczywiste, że potrafią to najprostsze urządzenia GPS. CarControl to system, który łączy Twój pojazd (ponieważ może czytać informacje z szyny CAN) z aplikacją, do której masz stały dostęp (Android, iOS). To z kolei otwiera kolejne możliwości.

monitoring pojazdow gps

Kontrola pracy kierowcy a monitoring

Dzięki CarControl masz też opcję zdalnego odczytu tachografu i karty pracy kierowcy. Możesz więc kontrolować czas pracy a także długość pauzy. A propos postojów… Jako właściciel floty autobusów / autokarów wiesz, że trzeba zabrać ludzi z punktu A do punktu B. W miejscu docelowym wycieczka może np. zwiedzać a kierowca zostaje w autokarze. Nic w tym dziwnego, ale… autokar stoi na jałowym biegu a klimatyzacja chodzi… Na szczęście masz monitoring GPS i jest dostęp do informacji o postojach. Podobnie kiedy autobus / autokar w zimie czeka gdzieś na parkingu, ale napięcie na akumulatorze niebezpiecznie spada i kierowca może nie uruchomić pojazdu. Przed wyruszeniem w drogę widzisz na telefonie jaka jest sytuacja i możesz w porę zareagować.

monitoring samochodów służbowych

Monitoring GPS i logistyka

Jeśli masz kilka ciężarówek, które zmieniają naczepy możesz mieć podgląd na to, która naczepa jest aktualnie przyporządkowana jakiemu autu. Wszystko dzieje się bezobsługowo za pomocą pastylek i czytników umieszczonych w naczepie i aucie. Podobnie rzecz ma się jeśli chodzi np. o książkę serwisową. Dostaniesz informację, że zbliża się np. termin przeglądu samochodu.

To tylko próbka możliwości systemu monitoringu GPS pojazdów.

Masz jakieś pytania dotyczące monitoringu GPS samochodów?
Wejdź na stronę: CarControl.pl
Zadzwoń: 698421000
Napisz: daniel@hadron.pl
Odwiedź nas: Krasińskiego 59, Warszawa

Wasze Komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

  1. domibus mówi

    Bardzo ciekawe rozwiązanie. Firmy transportowe powinny wiedzieć, którzy kierowcy pracują uczciwie, a którzy nie. Myślę, że wielu pracodawców skorzysta z tego urządzenia.

W celu zapewnienia optymalnego funkcjonowania witryny, strona używa plików Cookies OK Czytaj więcej