Monitoring pojazdów CarControl

0 928

Trochę dni i pracy minęło od ostatniego wpisu w tym dziale. Sterty przewertowanych ofert dostawców rejestratorów i systemów monitorowania, testy, próby i znów wertowanie w ofertach. Czas leci nieubłaganie, a luty 2011 to już czwarty miesiąc działania naszego nowego systemu monitorowania pojazdów Car Control.

Łącząc zalety i eliminując niedoskonałości naszych poprzednich ofert, stworzyliśmy system, który:

 • zapewnia wybór rejestratora. Możesz skorzystać z prostego, taniego i łatwego w montażu rejestratora HDN2200 lub zainstalować rozbudowany terminal z możliwością monitorowania kilku wejść. Zaawansowany terminal umożliwia również pomiar napięcia na wejściach w zakresie 0-32V (wykorzystywane do analogowego pomiaru stanu paliwa).
 • umożliwia dopasowanie jednego z 5 abonamentów. Możesz zdecydować, czy chcesz podpisać umowę, jaki operator GSM ma świadczyć usługi GPRS. Wybierz śledzenie w kraju lub w całej Europie, abonament roczny lub miesięczny.
 • pozwala na śledzenie pojazdów z dowolnego komputera. Już nie musisz instalować skomplikowanego oprogramowania przypisanego tylko do jednego komputera. Dzięki rozbudowanemu panelowi www.CarControl.biz wszystkie dane zebrane przez terminal wyświetlisz na dowolnym komputerze na świecie z dostępem do Internetu.
 • posiada rozbudowany i intuicyjny panel monitorujący. Mnogość funkcji jakie oferują systemy monitoringu na niewiele się zda, jeżeli obsługa wymaga zaawansowanej wiedzy i szkolenia. www.CarControl.biz został zaprojektowany tak, aby każdy użytkownik mógł natychmiast rozpocząć korzystanie z jego możliwości bez konieczności zapoznawania się z instrukcją obsługi. Przejrzyste graficzne raporty, pozwalają błyskawicznie wychwycić wszystkie interesujące nas zdarzenia.  
 • ma możliwość zdalnego sterowania aż 3 wyjściami. Teraz siedząc wygodnie przed komputerem możesz zdalnie włączyć/ wyłączyć nawet trzy niezależne obwody elektryczne. Kontroluj pracę chłodni, silnika, lub dowolnego innego układu elektrycznego.
 • daje średni czas odświeżania pozycji co 30s. To idealny balans między kosztami utrzymania monitoringu, a jego dokładnością. Dwie, czy nawet cztery minuty, które często oferuje jeszcze konkurencja nie wystarcza do precyzyjnego określenia trasy przejazdu.
 • przechowuje dane do 6 miesięcy. Często bywa tak, że jakieś zdarzenie, które nas interesuje miało miejsce jakiś czas temu. Wtedy ważne staje się, jak długo dane zebrane przez rejestrator są przechowywane na serwerze. System CarControl umożliwia przechowywanie danych aż do 6 miesięcy
 • prezentuje trasy na dokładnych mapach Google. Mapy Google są jednymi z najdokładniejszych za sprawą częstych aktualizacji i zdjęciom satelitarnym oraz lotniczym. CarControl legalnie i w sposób licencjonowany, wykorzystuje mapy tego internetowego potentata, abyś mógł dokładnie widzieć, przy którym budynku zaparkowało Twoje auto
 • realizuje monitoring również w Europie. Bez dodatkowych kosztów i droższych abonamentów. Wystarczy, że pojazd, który jeździł za granicą, wróci do polski, a rejestrator prześle zebrane dane na serwer, aby umożliwić Ci pełen ich przegląd. Po wykupieniu dodatkowego abonamentu, system CarControl umożliwia monitorowanie pojazdów za granicą na bieżąco on-line.
 • przystosowany jest do współpracy z magistralą CAN. Za pomocą nowoczesnego modułu, CAN monitor system wyciąga najdokładniejsze dane z komputera pojazdu. W zależności od modelu auta masz podgląd na poziom paliwa,  obroty silnika, spalanie, nacisk na pedały, temperaturę chłodziwa, stan włączników itp. Niezmiernie ważne jest, że tak zaawansowany monitoring nie jest bardzo inwazyjny, co w przypadku nowych samochodów które są na gwarancji nie jest bez znaczenia.
 • jest konkurencyjny cenowo. Najtańszy rejestrator to 490zł, abonament 30zł miesięcznie za serwer, a montaż wykonasz sam we własnym zakresie lub w naszym warsztacie już od 80zł (podane ceny są cenami netto i należy doliczyć 23% podatek VAT)

Rekomenduję CarControl nie tylko firmom, które chcą wydajniej wykorzystywać flotę swoich pojazdów, ale również osobom prywatnym, które mają potrzebę wiedzieć, gdzie jest ich samochód. Za sprawą funkcji alarmowych i raportowania (również na telefon komórkowy) naruszeń i alertów, CarControl sprawdzi się również jako profesjonalne zabezpieczenie. Zapraszam na krótki filmik:

httpv://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=OkRCe1y_Rp4

CarControl – wszystko pod kontrolą

Wasze Komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

W celu zapewnienia optymalnego funkcjonowania witryny, strona używa plików Cookies OK Czytaj więcej