Najtańszy monitoring pojazdów

1 2 095

Jeśli potrzebujesz podstawowych danych o swoich samochodach a do tego masz w firmowych autach zwykłe radio niefabryczne, to możesz mieć najtańszy na rynku monitoring pojazdów służbowych. Jak to zrobić? Zapraszamy do lektury!

Monitoring pojazdów GPS

Jeśli masz auto, które powierzasz pracownikom lub kilka samochodów, nad którymi chcesz mieć kontrolę to wystarczy, że w pojeździe będzie zamontowane radio niefabryczne z Androidem i modułem GPS. Do tego należy zapewnić stacji multimedialnej internet z telefonu lub oddzielnego routera zamontowanego na stałe w aucie. Takie radio może być źródłem informacji, które dzięki naszemu systemowi monitoringu, możesz mieć na swoim telefonie czy komputerze.

Zobacz też artykuł o zaletach monitoringu pojazdów GPS na łamach Forum Biznesu

Najtańszy monitoring pojazdów

Zaleta takiego rozwiązania jest oczywista. Nie ponosisz żadnych kosztów wstępnych związanych z kupowaniem dodatkowych urządzeń, nie tracisz też czasu na montaż. W samochodzie służbowym jest radio z Androidem i wystarczy. Z drugiej strony systemu jesteś Ty z naszą aplikacją (na Androida i iOS), więc możesz z poziomu telefonu kontrolować podstawowe dane samochodu. Koszt jaki ponosisz to tylko utrzymanie naszego systemu, który Ci udostępniamy (12 zł netto za miesiąc). W tech chwili jest to prawdopodobnie najtańsza opcja monitoringu samochodów na rynku.

Monitoring samochodów firmowych

Powiązanie radia w samochodzie z Twoim telefonem daje Ci możliwość podglądu prędkości auta, tras przejazdu, postojów. Możesz otrzymywać powiadomienia SMS jeśli samochód ruszył, jeśli przekroczył zadaną prędkość lub jeśli wyjechał z określonej strefy. Istnieje też opcja komunikacji między Tobą a kierowcą samochodu. Dzięki naszemu systemowi masz więc monitoring pojazdów służbowych z podstawowymi danymi potrzebnymi Ci do kontroli pracowników.

Zabezpieczenie samochodu GPS

Nasz pomysł połączenia radia w samochodzie z systemem monitoringu GPS ma jeszcze jedną zaletę. Stanowi on nieoczywiste zabezpieczenie samochodu a precyzyjniej pozwala na odnalezienie auta po kradzieży lub zaalarmowanie Cię jeśli np. dostajesz informację, że auto ruszyło, choć nie powinno. Złodziej wchodząc do samochodu, z reguły szuka zamontowanego zabezpieczenia.

Na marginesie, trzeba powiedzieć, że im mniej oczywiste jest miejsce schowania zabezpieczenia (i im jest ono dyskretniejsze), tym mniejszą szansę ma złodziej, aby je znaleźć (zobacz np. jak działa SEO CAN).

Mało który amator cudzej własności wpadnie na pomysł, że zwykłe radio może być powiązane z systemem monitoringu.

Jeśli jesteś zainteresowany takim rozwiązaniem dla siebie, czekamy na Twój kontakt:
– mail: daniel@hadron.pl
– kom: 698 421 000
– stacjonarnie: Krasińskiego 59 / 74, Warszawa (zobacz gdzie nas znaleźć)

Wasze Komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

  1. Marrekk mówi

    CarControl Moim zdaniem cena jest bardzo konkurencyjna w stosunku do innych dostawców, monitoruje nie tylko pozycję, ale też zużycie paliwa, no i oczywiście trasę. Umowy też nie trzeba podpisywać, bo możesz sobie dzierżawić urządzenie. Tu masz ich stronę: https://carcontrol.pl/osystemie/

W celu zapewnienia optymalnego funkcjonowania witryny, strona używa plików Cookies OK Czytaj więcej