Armia Garmina we flocie – nowe możliwości!

0 713

Marki Garmin nie trzeba przedstawiać chyba nikomu. Jeden z najbardziej znanych dostawców nawigacji na świecie, gości również na półkach Hadronu. Nie chcemy dziś jednak prezentować żadnych nowości sprzętowych, ani map nawigacyjnych. Zamiast tego chcemy pokazać:

  • dwie nawigacje: dojrzałe, sprawdzone modele obecne na rynku od jakiegoś czasu, które zyskały dużą sympatię wśród indywidualnych klientów pokroju Kowalskiego,
  • dwa akcesoria do nawigacji rozszerzające możliwości owych urządzeń o dodatkowe funkcje przydatne w samochodach flotowych.

Ale po kolei.

  • Garmin nüvi Advanced 2557 LMT to 5” nawigacja z mapą Europy oraz darmową i Nawigacja Garmin nuvi 2557LMTdożywotnią aktualizacją map i komunikatów drogowych. Wśród najważniejszych funkcji warto wspomnieć o głosowych wskazówkach, asystencie pasa ruchu, realistycznym widoku zjazdów i skrzyżowań, czy informacjach o sytuacji na drodze. Garmin wykonał tu kawał dobrej roboty i wraz z bogatą kompletacją otrzymujesz naprawdę świetny sprzęt.
  • Garmin nüvi Advanced 2595 LMT to kolejna 5” nawigacja z mapą Europy oraz Nawigacja Garmin nuvi 2595LMTdarmową i dożywotnią aktualizacją map i komunikatów drogowych. Z ciekawszych opcji można wymienić doskonały chip GPS, system Garmin Guidance 2.0 do łatwego wyszukiwania adresów, głosowa obsługa, czy funkcja zestawu głośnomówiącego. Kolejny interesujący model Garmina z rodziny urządzeń Advanced.

A teraz dwa gadżety, które owe nawigacje przystosują do pracy we flocie:

  • Przewód FMI 15 (Fleet Management Interface) – korzystając z tego przewodu, Przewód Garmin FMI 15służącego do zasilania i do przesyłu danych, włączysz funkcje do zarządzania flotą. Jeden z końców przewodu jest bez końcówki, co umożliwia zakończenie go dowolnym typem złącza lub elementem interfejsu wymaganym w celu podłączenia się do głównego sprzętu systemu zarządzania flotą. Fizycznie połączenia dokonuje się poprzez USB mini-B. Pin ID używany jest do identyfikacji podłączonego przewodu, poprzez rozpoznawanie odpowiedniego rezystora (w FMI 15 jest to 12 kOhm). Oprócz tego przewód FMI 15 zaopatrzono w konwerter DC-DC do podania napięcia 5 V do modułu GPS. A na co pozwala FMI 15? Po podłączeniu do nawigacji Garmina pozwala wykorzystać informacje flotowe z systemów monitoringu GPS pojazdów, jak choćby CarControl. Obsługa, mimo zaawansowania technologicznego, jest banalnie prosta. Z poziomu komputera wyślesz dowolną wiadomość tekstową, zaplanujesz trasę, czy wyznaczysz punkty pośrednie i docelowy.
  • Przewód RS232 to właściwie moduł, który pozwala podłączyć nawigacje Garmin, Przewód RS232 do Garminaza pomocą przewodu FMI do terminala CarControl. System (jako całość) umożliwia wysyłanie i wyświetlanie informacji flotowych z systemu monitorowania pojazdów, bezpośrednio na ekranie nawigacji Garmina.
Garmin Fleet Management
Żródło: copybook.com

Podsumowując, jeśli masz Garmina i chcesz wykorzystać go we flocie, to dzięki tym dwóm przewodom wyciśniesz z nawigacji o wiele więcej, niż użytkownicy indywidualni. Dobra funkcjonalność, prostota instalacji i obsługi, a wszystko w atrakcyjnej cenie. Czego chcieć więcej? W razie wątpliwości dotyczących kompatybilności sprzętu, czy montażu – skontaktuj się z nami!

Wasze Komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

W celu zapewnienia optymalnego funkcjonowania witryny, strona używa plików Cookies OK Czytaj więcej