„Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” – kampania społeczna

1 1 225

„Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”

to ogólnopolska inicjatywa przeciwko pijanym kierowcom, która ma ruszyć z początkiem czerwca, tuż przed okresem wakacyjnym i wzmożonym ruchem drogowym. Pomysł, aby alkomaty były obowiązkowe w każdym aucie był nietrafiony, więc pod powyższym hasłem koalicja instytucji, organizacji branżowych i organizacji pozarządowych, jak np.: Komenda Główna Policji, Parlamentarny Zespół ds. Bezpieczeństwa Drogowego, Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie, Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego, Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego, chce w inny sposób zaktywizować społeczeństwo do manifestowania sprzeciwu wobec pijanych kierowców, którzy wiozą śmierć.

Koalicja przeciwko pijanym kierowcom

Pomimo faktu zmniejszającej się liczby ofiar śmiertelnych wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców (lata 2010-2012 to spadek o ponad połowę) zwracana jest uwaga na osoby bierne, które widząc nietrzeźwego kierowcę przechodzą obok problemu obojętnie. A brak reakcji na „jazdę na podwójnym gazie” to także przyzwolenie na takie zachowanie. Warto się nad tym zastanowić, bowiem kolejną ofiarą może być ktoś z Twoich bliskich!Naklejka "Nigdy nie jeżdżę po alkoholu"Dedykowane akcji naklejki „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” będą dystrybuowane przez funkcjonariuszy Policji oraz w ramach struktur organizacji należących do koalicji. Można je przykleić na tylnej szybie i tym samym dołączyć swoją deklarację trzeźwości za kółkiem. Po szczegóły odsyłamy na stronę kampanii: http://nigdyniejezdzepoalkoholu.pl/polscy-kierowcy-deklaruja. A wszystkich przezornych powinny zainteresować alkomaty, których bogaty wybór można znaleźć w naszym sklepie online. Alkoholomierz może uchronić kierowcę przed karą za jazdę „po pijaku”, a na pewno pozwoli oszczędzić ludzkie życie.

Wasze Komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

  1. Wypożyczalnia Aut mówi

    Raz byliśmy na komendzie w celu sprawdzenia ilości alkoholu w wydychanym powietrzu, policjanci odprawili nas z kwitkiem bo stwierdzili, że nic nam nie jest (dzień wcześniej były urodziny wujka), to było dawno ale niesmak pozostał

W celu zapewnienia optymalnego funkcjonowania witryny, strona używa plików Cookies OK Czytaj więcej