NOWOŚĆ! Prestigio RoadRunner 500 w sklepie Hadron (Warszawa)

0 335

Prestigio od pewnego czasu powoli, ale systematycznie zabiera kawałek tortu elektroniki użytkowej dla siebie. Nam automaniakom przypadły do gustu szczególnie rejestratory samochodowe, które w wykonaniu Prestigio są kompaktowe, eleganckie, a jednocześnie technologicznie zaawansowane z mnogością funkcjonalności. Dodatkowo przemyślana polityka cenowa sprawiła, że za rozsądne pieniądze możemy otrzymać arcyciekawy produkt, który na pewno sprawdzi się w trasie i z którego będziemy w pełni usatysfakcjonowani. Potwierdza to też test rejestratora samochodowego Prestigio RoadRunner 500 w magazynie Motor 11/2013, gdzie redaktorzy przetestowali dostarczony przez nas sprzęt i podkreślili przede wszystkim bardzo dobrą jakość generowanego obrazu. Wspominaliśmy o tym we wpisie z 7 marca Rejestratory samochodowe DVR – TEST magazynu Motor.

MOTOR 11/2013 - Test rejestratorów trasy

Ale wystarczy tego miodu, przejdźmy do konkretów, dla których Prestigio RoadRunner 500 to tak interesująca pozycja na rynku rejestratorów trasy DVR. Po pierwsze Prestigio wykorzystuje standard H.264, zamiast MPEG do kodowania obrazu. Standardu H.264/AVC używa się np. do transmisji telewizji wysokiej rozdzielczości w cyfrowych platformach satelitarnych. Kodek H.264 potrzebuje mniej informacji do analizy rejestrowanego obrazu, co przekłada się na szybszą pracę i mniejszą pamięciożerność.

Kolejna rzecz wyróżniająca RoadRunnera 500 to wysokiej jakości matryca CMOS 5MPx, która rejestruje obraz Full HD (1080p) z rozdzielczością 1920×1080 pikseli i prędkością 30 fps. To rewelacyjne osiągi dające w rezultacie szczegółowy, doskonały obraz. Z kolei obiektyw kamery dający kąt widzenia 120 stopni pozwala na wypośrodkowanie szczegółowości i szerokości rejestrowanej sceny. Świetny wybór obiektywu będącego kompromisem między 90-tką i 170-tką. Rejestrator trasy RoadRunner 500 może służyć też do robienia dobrej jakości zdjęć z 12MPx rozdzielczością i elektroniczną stabilizacją obrazu (EIS), która jeszcze nie tak dawno używana była w najwyższej klasy SLR-ach. Przy tym 4x zoom optyczny pozwala na osiągnięcie w pełni zadowalających rezultatów fotograficznych.

Prestigio RoadRunner 500

Rejestrator trasy Prestigio RoadRunner 500 wyposażono w wyświetlacz ciekłokrystaliczny LCD TFT z podświetleniem LED, o formacie 4:3 i przekątnej ekranu 2 cali (5,1 cm). Wyświetlacz umożliwia dostosowanie jasności i kontrastu obrazu, a także zmianę ustawień kolorów. Ponownie przemyślany dobór wyposażenia daje mnóstwo frajdy z samego korzystania z urządzenia. Rejestrator trasy Prestigio RoadRunner 500 wykrywa ruch i nagrywa materiał video automatycznie, co pozwala na oszczędność pamięci. A rejestrator obsługuje karty pamięci flash SD/ SDHC/ MMC o pojemności aż do 32GB. Ponadto nagrywanie obrazu i dźwięku, rejestrowanie w pętli po zapełnieniu karty, czy możliwość włączenia datownika to już standard dla Prestigio.

Po szczegóły zapraszamy na strony naszego motoryzacyjnego eSklepu i zachęcamy do kontaktu osobistego w naszej siedzibie w Warszawie, Bielany, ul. Kochanowskiego 45 lok 7. Dla jeszcze lepszych osiągów sugerujemy również model wyższy, czyli Prestigio RoadRunner 511, który również dostępny jest w naszym portfolio.

Polecamy!

Wasze Komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

W celu zapewnienia optymalnego funkcjonowania witryny, strona używa plików Cookies OK Czytaj więcej