Porównanie rejestratora trasy BlackSys CF-100 i Prestigio RoadRunner 511

0 771

Wielokrotnie słyszane zapytania w stylu, „która kamera jest lepsza”, „dlaczego ta tyle kosztuje”, „czym się różni ta od tej” zmobilizowały mnie, aby przeprowadzić cykl porównawczy wideo rejestratorów DVR do samochodów. Na pierwszy ogień poszedł rejestrator trasy BlackSys CF-100, którego nie mam jeszcze w ofercie, a którego i tak muszę przetestować oraz Prestigio RoadRunner 511.

Obie kamery zapisują obraz w rozdzielczości FullHD, czyli 1920×1080 pikseli. Jak się jednak okaże, nie tylko rozdzielczość się liczy i nocą wychodzą dość istotne różnice 🙂

BlackSys CF-100 to rozbudowany rejestrator samochodowy z możliwością zapisu danych GPS oraz podłączenia drugiej kamery np. wstecznej. Jego wada to spore rozmiary i to mimo braku wyświetlacza LCD oraz fakt, że pliki mimo kodowania w standardzie H.264(AVI)/PCM nie dały się odtworzyć na komputerze za pomocą zwykłego odtwarzacza. Musiałem zainstalować i użyć dostarczony wraz z urządzeniem na karcie SD, specjalny program. Do celów porównawczych nagranie musiałem przechwycić z monitora co spowodowało utratę płynności obrazu i widoczne przeskoki.

Już sąRejestratory BlackSysjuż dostępne w sklepie hadron

Prestigio RoadRunner 511 to jeden z droższych modeli tej popularnej ostatnio marki. Również, jak BlackSys, jest rejestratorem sporych rozmiarów, ale przynajmniej posiada duży obrotowy wyświetlacz LCD. Ten DVR świetnie sprawdzi się w roli „samochodowej czarnej skrzynki”, jak również zwykłej kamery do nagrywania z ręki, czy robienia zdjęć.

Porównanie wypadło ciekawie i myślę, że wygrywa je kamera BlackSys CF-100. O ile w dzień różnice są niewielkie to nocą Prestigio 511 zostało zdeklasowane. No cóż, nie tylko rozdzielczość ma znaczenie, ale i czułość matrycy, czy obiektyw. Należy jednak pamiętać, że mimo iż nie znam dokładej ceny CF-100, to Prestigio z pewnością będzie znacznie tańsze.

Poniżej nagranie – ten sam czas nagrania – te same warunki
Po lewej stronie BlackSys CF-100                                                        Po prawej stronie Prestigio RoadRunner CF-100

Najważniejsze parametry

Parametr

BlackSys CF-100

Prestigio RoadRunner 511

wyświetlacz

brak

ciekłokrystaliczny TFT, 4:3, 2 ,5 cala

matryca kamery

CMOS Sony 2M

CMOS, 5 milionów pikseli

format wideo

H.264 (AVI)

H.264 (MOV)

obiektyw – kąt widzenia

1300

1200

obiektyw – czułość

1.0 LUX

—————-

kamera – rozdzielczość

FullHD 1920(H) x 1080(V)

FullHD 1920(H) x 1080(V)

mikrofon

wbudowany

wbudowany

podłączenie 2-giej kamery

TAK

NIE

współpraca z GPS

TAK

NIE

Już w krótce kolejne porównania innych rejestratorów

Wasze Komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

W celu zapewnienia optymalnego funkcjonowania witryny, strona używa plików Cookies OK Czytaj więcej