Porównanie rejestratorów jazdy VR08 i Prestigio 310

Tym razem na warsztat porównawczy wziąłem dwa najtańsze w mojej ofercie rejestratory trasy: DVR VR08 i DVR Prestigio 310, które zamontowałem w tym samym czasie, w tym samym samochodzie i jak zawsze przejechałem z nimi tą samą trasę, żeby móc zestawić nagrania i porównać ich jakość.

rejestratory jazdy VR08 i Prestigio 310Oba rejestratory trasy mają wbudowany (odchylany) monitor LCD i podobny sposób montażu. Przygotowując je do pracy zwróciłem uwagę na to, że tańszy model VR08, ma możliwość ustawienia rozdzielczości nagrywania w FullHD (1920×1080p), natomiast droższy model Prestigio 310 nagrywa w rozdzielczości HD (1280×720p).

Jak widać podczas testu, tańszy rejestrator – mimo teoretycznie wyższej rozdzielczości – nagrał obraz gorszej jakości od zestawionego z nim Prestigio 310. O ile w nocy różnice między rejestratorami nie są zbyt widoczne, to w dzień wyraźnie przeważa droższy Prestigio.Kolejną dość istotną różnicą jest kąt widzenia. W Prestigio 310 jest on większy co daje większe pole widzenia i np. widać dokładnie sygnalizator na skrzyżowaniu. Niestety nie ma nic za darmo i tracimy nieco na szczegółowości. W DVR VR08 kąt widzenia jest mniejszy, dlatego czasem brakuje szczegółów z boków nagrania, za to łatwiej dojrzeć np. numery na tablicy rejestracyjnej.

No cóż, obraz z jednej i drugiej kamery nie zachwyca, zwłaszcza nocą, jednak wyraźnie widać, przez jakie światło przejeżdżamy, czy zmieniamy pas ruchu, czy nagle hamujemy/ przyśpieszamy. W dzień można spokojnie rozpoznać mijane samochody, ale o odczytaniu numerów tablic rejestracyjnych w większości przypadków trzeba zapomnieć. Niekwestionowaną zaletą jest niska cena, pozostaje tylko pytanie, czy taka jakość nagrania Ciebie, drogi kierowco, zadowala.

Miłymi dodatkami jest nagrywanie po wykryciu ruchu oraz w przypadku Prestigio 310 czujnik przeciążenia, który pozwala zabezpieczyć ważne nagranie (z przeciążeniem w przypadku kolizji) przed nadpisaniem.

Najważniejsze parametry porównywanych rejestratorów DVR:

Parametr

VR08

Prestigio 310

Wbudowany ekran LCD

2,5”

2,0”

Polski język menu

TAK

TAK

Diody podczerwieni IR

TAK

TAK

G-Sensor –  zabezpieczenie nagrania z wykrytym wstrząsem

NIE

TAK

Maksymalna rozdzielczość zapisu

FullHD (1920x1080p) – takie jest ustawienie w menu jednak nijak się ma do stanu faktycznego

HD (1280x720p) – jakość zapisu odpowiada ustawieniom

Wykrywanie ruchu przed obiektywem

TAK

TAK

Wbudowany akumulator

TAK

TAK

Wbudowany mikrofon

TAK

TAK

Kąt widzenia

Brak danych – mniejszy niż w Prestigio 310

1200

Format filmów

AVI

AVI

Kodowanie MJPG MJPG

 

Czy czeka nas jazda samochodem bez możliwości słuchania ulubionej stacji radiowej?
PREVIOUS POST
Jak nie zostać jeleniem, czyli DVR vs. oszuści
NEXT POST

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *