Porównanie rejestratorów jazdy VR08 i Prestigio 310

0 315

Tym razem na warsztat porównawczy wziąłem dwa najtańsze w mojej ofercie rejestratory trasy: DVR VR08 i DVR Prestigio 310, które zamontowałem w tym samym czasie, w tym samym samochodzie i jak zawsze przejechałem z nimi tą samą trasę, żeby móc zestawić nagrania i porównać ich jakość.

rejestratory jazdy VR08 i Prestigio 310Oba rejestratory trasy mają wbudowany (odchylany) monitor LCD i podobny sposób montażu. Przygotowując je do pracy zwróciłem uwagę na to, że tańszy model VR08, ma możliwość ustawienia rozdzielczości nagrywania w FullHD (1920×1080p), natomiast droższy model Prestigio 310 nagrywa w rozdzielczości HD (1280×720p).

Jak widać podczas testu, tańszy rejestrator – mimo teoretycznie wyższej rozdzielczości – nagrał obraz gorszej jakości od zestawionego z nim Prestigio 310. O ile w nocy różnice między rejestratorami nie są zbyt widoczne, to w dzień wyraźnie przeważa droższy Prestigio.Kolejną dość istotną różnicą jest kąt widzenia. W Prestigio 310 jest on większy co daje większe pole widzenia i np. widać dokładnie sygnalizator na skrzyżowaniu. Niestety nie ma nic za darmo i tracimy nieco na szczegółowości. W DVR VR08 kąt widzenia jest mniejszy, dlatego czasem brakuje szczegółów z boków nagrania, za to łatwiej dojrzeć np. numery na tablicy rejestracyjnej.

No cóż, obraz z jednej i drugiej kamery nie zachwyca, zwłaszcza nocą, jednak wyraźnie widać, przez jakie światło przejeżdżamy, czy zmieniamy pas ruchu, czy nagle hamujemy/ przyśpieszamy. W dzień można spokojnie rozpoznać mijane samochody, ale o odczytaniu numerów tablic rejestracyjnych w większości przypadków trzeba zapomnieć. Niekwestionowaną zaletą jest niska cena, pozostaje tylko pytanie, czy taka jakość nagrania Ciebie, drogi kierowco, zadowala.

Miłymi dodatkami jest nagrywanie po wykryciu ruchu oraz w przypadku Prestigio 310 czujnik przeciążenia, który pozwala zabezpieczyć ważne nagranie (z przeciążeniem w przypadku kolizji) przed nadpisaniem.

Najważniejsze parametry porównywanych rejestratorów DVR:

Parametr

VR08

Prestigio 310

Wbudowany ekran LCD

2,5”

2,0”

Polski język menu

TAK

TAK

Diody podczerwieni IR

TAK

TAK

G-Sensor –  zabezpieczenie nagrania z wykrytym wstrząsem

NIE

TAK

Maksymalna rozdzielczość zapisu

FullHD (1920x1080p) – takie jest ustawienie w menu jednak nijak się ma do stanu faktycznego

HD (1280x720p) – jakość zapisu odpowiada ustawieniom

Wykrywanie ruchu przed obiektywem

TAK

TAK

Wbudowany akumulator

TAK

TAK

Wbudowany mikrofon

TAK

TAK

Kąt widzenia

Brak danych – mniejszy niż w Prestigio 310

1200

Format filmów

AVI

AVI

Kodowanie MJPG MJPG

 

Wasze Komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

W celu zapewnienia optymalnego funkcjonowania witryny, strona używa plików Cookies OK Czytaj więcej