Rejestrator GPS300, który ma wszystko kontra Prestigio 300

1 335

Czas na kolejne porównanie rejestratorów jazdy. Tym razem Prestigio 300 kontra BlackBox HD GPS300 i mam nadzieję, że nie zostanę mocno skrytykowany tym zestawieniem tak, jak przy porównaniu BlackSys CF100 z Prestigio RoadRunner 511. Wtedy zarzucono mi, że porównuję rejestratory z dwóch różnych półek cenowych. Teraz podobnie rejestratory różnią się ceną, ponieważ BlackBox HD GPS300 kosztuje 426,00zł, a Prestigio 300 tylko 207,00zł (ceny z dnia 21.11.2013). Okazało się, że ja zwyczajnie nie mam w ofercie nic pomiędzy 207, a 427 PLN. To zestawienie dało mi do myślenia i będę szukał czegoś, co fajnie nagrywa, lepiej od Prestigio, a cena będzie oscylowała wokół 300 PLN. Jak masz jakiś pomysł, albo używasz dobrego i rozsądnego cenowo rejestratora, to napisz w komentarzach.

Porównanie rejestratorów trasy z tak różnymi cenami, nie musi być nietrafione. Co prawda DVR BlackBox HD GPS300 jest dwa razy droższy od porównywanego Prestigio, ale ta różnica w cenie bierze się z dodatków, których nie będę uwzględniał w porównaniu. Chodzi o odbiornik GPS i wbudowaną drugą kamerę. To w tym teście nie ma znaczenia, porównuję i zestawiam ze sobą tylko i wyłącznie jakość nagranego obrazu z przedniej kamery.

Jak zobaczycie na filmie poniżej, połowę tańsze Prestigio nie jest bez szans, a wręcz wygrywa to porównanie. Obraz jest wyraźniejszy i ma większą rozdzielczość od BlackBoxa HD GPS300.

Prestigio 300 pewnie już znasz, bo to popularną marką, a ja sam napisałem o tym urządzeniu kilka artykułów. Teraz chciałem się skupić nieco na (właściwie niemarkowym) BlackBox HD GPS300. Na początek rozdzielczość. Producent na opakowaniu chwali się rozdzielczością 1280×480 pikseli. Jednak okazuje się, że jest to łączna rozdzielczość z obu kamer. Czyli na jedną np. przednią kamerę przypada rozdzielczość 640×480 pikseli, co jest odpowiednikiem rozdzielczości VGA. To, jak na dzisiejsze standardy (HD i Full HD), trochę mało. Mimo to śmiem twierdzić, że to niezły produkt zwłaszcza dla taksówkarzy, kierowcy busa i każdego innego pojazdu do przewozu osób. Ta kamera nagra to, co na drodze i co wewnątrz pojazdu. Awanturujący się pasażer już nie musi być anonimowy i bez winy  😉 Wbudowany GPS to świetny dodatek, który pozwoli zarejestrować trasę przejazdu, czas oraz prędkość. Wiem, wiem nie każdemu się to podoba, ale pamiętaj, że GPS można wyłączyć. Ja jednak przekonuję, że wolę zapłacić mandat za przekroczenie prędkości niż za wymuszenie pierwszeństwa przejazdu. Zresztą wiedząc, że mam rejestrator z GPS na pokładzie, który zapisuje moja prędkość, sam się bardziej kontroluję i powstrzymuję ułańską fantazję 🙂

Tabelka na koniec

Parametr Prestigio 300 BlackBox HD GPS300
Wbudowany ekran LCD 2,0” 2,7”
Polski język menu TAK NIE
Diody podczerwieni IR NIE NIE
G-Sensor NIE TAK
Czujnik wstrząsu NIE TAK
Maksymalna rozdzielczość zapisu HD (1280x720p) – jakość zapisu odpowiada ustawieniom VGA (640x480p) – jakość zapisu odpowiada ustawieniom
Wykrywanie ruchu przed obiektywem TAK NIE
Wbudowany akumulator TAK TAK
Wbudowany mikrofon TAK TAK
Kąt widzenia 1200 1400(przednia) 1200(tylnia)
Format filmów AVI AVI
Kodowanie MJPG MJPG
Wbudowany odbiornik GPS NIE TAK
Ilość obiektywów jeden dwa
Oprogramowanie do odtwarzania NIE TAK

Wasze Komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

  1. Ryszard mówi

    W tym przedziale cenowym jest wideorejestrator firmy Modecom MC-CC10 FHD w cenie ok. 330,- zł. Poza info internetowym, nic o nim nie wiem, ale jestem zainteresowany kupieniem go.

W celu zapewnienia optymalnego funkcjonowania witryny, strona używa plików Cookies OK Czytaj więcej