Przygotowania do wyprawy do Stambułu, czyli team-from.pl w Rybniku

0 340

Pod koniec marca wspominaliśmy, że ekipa team-from.pl wybiera się do Stambułu i że zabiera z sobą trochę naszego sprzętu. Oczywiście śledzimy poczynania podróżników i dziś prezentujemy nieco więcej szczegółów dot. samochodów, które to będą zmagały się z tysiącami kilometrów. Zobaczycie też niepowtarzalne foty, w tym z ostatniej sesji w Rybniku.

Hadron partnerem team-from.pl

I tak oto na Stambuł ruszą 3 maszyny: Mazda 6, VW Golf 4 i Subaru Legacy. Trochę detali technicznych:

team-from.pl - Mazda 6

Mazda 6 to świeża krew w Team-from.pl. W posiadaniu Michała od paru miesięcy. Napędzana silnikiem 2.0 (151 KM). Poza zwykłą 95 w pełni toleruje LPG. W chwili obecnej Mazda przechodzi ostatnie przygotowania do trasy. Gruntowne ustawianie zbieżności (wierzcie lub nie, ale śruby do zbieżności tylnej osi ktoś zaspawał 🙂 ), wymiana odbojników w tylnym zawieszeniu, a także usztywnianie zawieszenia. Niestety Mazda jest podatna na korozję, więc poza powyższymi trzeba będzie usunąć parę małych wrzodów z karoserii. Ale Japończyk jest solidny i Michał odgraża się „tym autem zwiedzę całą Europę!”. Trzymamy więc kciuki!

team-from.pl VW Golf IV - 50 km przed Nordkapp

VW Golf 4 to własność Łukasza aka”Kwiatka”. Jego czarne kombi jest zasilane 95 konnym silnikiem 1,9 TDI. Jak to mawia Kwiatek: “to jest Diesel – kopcę, więc jadę”. Przy okazji: to właśnie w tego Golfa wkomponowała się na parkingu Norweżka podczas wyprawy na Nordkapp w 2014 r. Do dziś jeszcze nie było czasu na usunięcie szkody 🙂 Golf ma już na liczniku 285 tys., więc musiał zaliczyć wymianę rozrządu i choć jest prostym i dość bezawaryjnym autem, to jego bolączką są problemy z alternatorem. A Kwiatkowi najbardziej brakuje w Golfie licznika spalania paliwa.

team-from.pl VW Golf IV i Subaru Legacy - Alta, Norwegia

Subaru Legacy jest z 2000 r. i jeździ nim Kasia z Mariuszem i swoim synem Szymonem. Tu pod machą siedzi 125 konny motor o pojemności 2 litrów. Oczywiście napęd 4×4 (a jakże). Subaru pije tak 95,98, jak i LPG 🙂 Choć Mariusz przebąkuje ”oby po całej trasie były stacje LPG, bo Subaru poniżej 10 l/100 km nie schodzi”.

Legacy można zaliczyć do auta dość bezawaryjnego, choć awaria dwumasy przy 190 tys. km może świadczyć, że Kasia z Mariuszem kupili auto z cofniętym licznikiem (tjaaa..). Na pewno kupili auto z brakiem zabezpieczeń na przegubach przy skrzyni biegów, więc już na starcie auto wymagało kosztownej interwencji. Teraz autko ma już zaliczone 215 tys. kilometrów i możemy Wam powiedzieć jedno – jeśli chcecie wybrać to auto w podróż, to na pewno przyda się Wam 4×4, ale KONIECZNIE trzeba utwardzić zawieszenie. Legacy jest tak miękkie, że setki razy darło rurą po asfalcie w drodze na Nordkapp.

CB radio President Teddy (Mazda 6)

Tym razem team-from.pl nie jedzie na północ, lecz na południe Europy i jedno jest pewne: ekipa doceni klimatyzację w swoich autach 🙂 Wierzymy też, że przyda się CB radio Presidenta z anteną Sirio Silver, zaś wszyscy śledzący wyprawę do Stambułu powinni być usatysfakcjonowani: dzięki monitoringowi GPS CarControl będzie można monitorować trasę przejazdu online!

Monitoring GPS CarControl dla team-from.pl

A tymczasem zapraszamy na oficjalną stronę team-from.pl oraz na fanpage’a podróżników. Na bieżąco śledźcie ich przygotowania. Do wyprawy niespełna 3 miesiące! Odwiedzajcie też naszego bloga – tu znajdziecie niepublikowane nigdzie indziej materiały i zawsze garść najświeższych informacji!

team-from.pl - Mazda 6, VW Golf IV, Subaru Legacy

Wasze Komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

W celu zapewnienia optymalnego funkcjonowania witryny, strona używa plików Cookies OK Czytaj więcej