Więcej dziennych DRL się nie sprzeda – NSSC na to ma nowe modele

Zastanawiam się, jak długo jeszcze potrwa sprzedaż świateł dziennych LED. W końcu nowe auta, od jakiegoś czasu mają je fabrycznie zamontowane, a do samochodów starszych, kto już miał kupić, to chyba już kupił. Pewnie nie mam racji skoro jeden z większych dostawców tych świateł marki NSSC, inwestuje w nowe modele. Nie tak dawno ukazały się odświeżone wersje HiD 510L i HiD 502mini, przy czym stare modele nie zostały wycofane i oferowane będą równolegle do nowych.

Światła do jazdy dziennej HiD 510L to okrągłe lampy, którym dodano funkcję świateł pozycyjnych. Przyznaję, że wygląda to dość efektownie i przypomina rozwiązanie świateł z BMW. Wszystko za sprawą, świecącego wokół lampy pierścienia, który to jest aktywowany, gdy włączymy w samochodzie światła postojowe. Do realizacji funkcji świateł dziennych, tak jak w poprzednim modelu, wykorzystano 4 mocne, 1W, diody LED. Kształt obudowy i wielkość pozostały bez zmian, jak w poprzednim modelu HiD 510, ale to dobrze, bo sprawdziło się to i zyskało uznanie wśród wielu klientów. Zobacz poniższy film prezentujący działanie:

Kolejną nowością w NSSC są światła DRL HiD 502mini. Z koncepcją tych świateł po raz pierwszy zetknąłem się właśnie przy modelu HiD 502 marki Vertex, a którą to markę wchłonęło swego czasu NSSC. Pisałem zresztą o tym we wrześniu 2011 roku. To nietypowe rozwiązanie, gdzie każdą diodę LED potraktowano, jako osobny punkt świetlny i umieszczono w osobnej obudowie. Świetne rozwiązanie, które pozwala na dowolną konfigurację rozstawienia diod. W zależności od modelu samochodu i od możliwości, światła mogłeś ustawić w jednej linii, w dwóch, na okrągło, właściwie pełna dowolność. Z modelem HiD 502 dzienne światła LED można dopasować do każdego samochodu. W nowym modelu wszystkie te zalety zostały zachowane, przy czym zmniejszono średnicę oczek z 29mm do 20mm. Świetny pomysł, wykonanie i najważniejsze ilość emitowanego światła pozostały bez zmian. Zresztą zobacz sam na poniższym filmie.

Zdaje się, że dzienne światła LED sprzedawać się będą jeszcze długo, a NSSC nie spocznie z nowościami, dopóki każdy samochód nie będzie miał ich zamontowanych 😉 Oczywiście popieram tą koncepcję, bo LED-y w samochodzie zawsze oznaczają nowoczesność i oszczędność.

Paweł Ślubowski

Pytaniem nie jest, czy nagrywasz, tylko iloma kamerami to robisz
PREVIOUS POST
WESOŁYCH ŚWIĄT życzy HADRON!
NEXT POST
 1. Rafal says:

  Witam
  HiD 510L lampki super. Ale mam pytanie. Czy jest ryzyko że policjant lub diagnosta uzna że jest niezgodne z przepisami że lampy dzienne DRL świeca sie razem z pozycjami? Wiem że diody główne sie wyłączają a włącza sie tylko słabe okrągłe podświetlenie ale to wciąż ta sama lampa DRL! Takiego przypadku zdaje się że przepisy o DRLach nie uwzględniają.
  Tak że mam pewne wątpliwości a jak wszyscy wiedzą rozmowa z w/w bywa niemerytoryczna ze względu na zatwardziałość umysłów i przekonanie o własnej nieomylności! Co wy na to?
  Pzdr RafalX

  1. Paweł Ślubowski says:

   To bardzo trafne pytanie. Światła dzienne mogą pracować jako postojowe, pod warunkiem że mają stosowane oznaczenie “A02” wybite na kloszu. Z oferty HiD NSSC, takie oznaczenie posiadają modele 501, 507 i 510. Zresztą podobne rozwiązania powszechnie stosują producenci nowych samochodów. Te same światło pracuje jako dzienne świecąc mocniej i postojowe świecąc słabiej.

 2. Tomek says:

  Pytanko odnósnie działenia samego oringa, jeśli dobrze rozumiem załacza się tylko w przypadku włączenia świateł postojowych, przy światłach miajania gasnie?

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *