W poszukiwaniu idealnego monitoringu pojazdów

0 576

W tym tygodniu otrzymałem przesyłkę z Litwy.  W środku ładnego niebieskiego pudełeczka znajdowała się niewielka centralka, która już na pierwszy rzut oka sprawiała wrażenie bardzo solidnej. Przyjemne w dotyku i dobrze spasowane części obudowy wzbudzają zaufanie. Wiązka czterech przewodów zakończona małą wtyczką, zdaje się zdradzać prosty montaż i uruchomienie.  Przez głowę przechodzi myśl „po co mi kolejny system monitoringu” przecież w swojej ofercie mam już trzy inne – zresztą nie tylko trzy. LOKALIZOWANIE GPS

Nowy system monitoringu GPS, a w nim Teltonika
Przywracam umysł do porządku i tłumaczę sobie, że trzeba być na bieżąco. Systemy monitoringu pojazdów, ciągle ewoluują, rejestratory GPS/GSM stają się mniejsze, tańsze, prostsze, ale też bardziej zaawansowane. Platformy monitorujące oferują coraz więcej możliwości….. „permanentna inwigilacja” . Czy wiesz, co otrzymasz łącząc czytnik szyny CAN,  rejestrator i rozbudowaną platformę/ oprogramowanie monitorujące? Więc otrzymasz pełny, zdalny wgląd w swoje auto, z dowolnego komputera z dostępem do Internetu, dowiesz się, czy Twoje dziecko, partner, pracownik zapina pasy, włącza światła, czy nie przekracza prędkości, czy nie zarzyna silnika, czy nie oszukuje na paliwie, gdzie pojechał i czemu na około……..

I wydawać by się mogło, że ta cała technika jest tylko dla wybranych, że niedostępna i droga w zakupie oraz utrzymaniu.  Dokładnie – wydawać by się mogło, bo rzeczywistość jest taka, że profesjonalny monitoring, dostępny jest już dla niemal każdego, a koszty utrzymania zaczynają się od 10zł miesięcznie. Oczywiście 10zł miesięcznie wszędzie tam, gdzie producent za darmo udostępnia serwer z oprogramowaniem. Ale nawet tam gdzie za serwer trzeba płacić, koszty miesięczne często oscylują w granicach 50zł miesięcznie.

No więc wracam do niebieskiego opakowania i nowego rejestratora, który otrzymałem, instrukcja, przygotować kartę SIM, podłączyć do komputera, no i cisza, system go nie widzi…….…. czyżby Vista? Nikt nie mówił, że będzie łatwo. Ale od tego tu jestem, znaleźć najlepszy, najkorzystniejszy, profesjonalny i niezawodny monitoring pojazdów. Jak tylko go odpalę napiszę więcej.
Paweł Ślubowski

Wasze Komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

W celu zapewnienia optymalnego funkcjonowania witryny, strona używa plików Cookies OK Czytaj więcej