Zapłać mandat, a trafisz do sądu! Albo kup antyradar!

0 617

Fotoradar robi Ci fotkę. Widać było flash, więc wiesz, że mandat przyślą lada dzień. Otrzymujesz mandat karny pocztą. Płacisz przelewem i voila. Uszczuplili nam co prawda budżet o parę stówek, ale co z głowy, to z myśli. Jak się jednak okazuje, to nie koniec naszych kłopotów. Dlaczego?

Mandat z fotoradaru dostajemy zwykle po kilku tygodniach, a nawet miesiącach od momentu pstryknięcia nam zdjęcia. Trzeba przy tym wskazać, kto prowadził ileś tam czasu wstecz nasz pojazd. W ciemno! Trzeba baaardzo uważać, ponieważ błędne wskazanie kierowcy może skończyć się oskarżeniem o składanie fałszywych zeznań. A wtedy grozi nam kara do trzech lat pozbawienia wolności oraz grzywna! Jak to możliwe?!

Kodeks karny Art. 233 - składanie fałszywych zeznań

Taka sytuacja może mieć miejsce (i ma), z racji tego, że zarówno straż miejska, jak i Inspekcja Transportu Drogowego przysyłają mandaty bez załączonego zdjęcia z fotoradaru. Właściciel auta musi wydedukować, kto w danym dniu prowadził auto i wskazać, na kogo będzie mandat. Takie działanie miało ukrócić handel punktami karnymi.

Jak donosi hotmoney.pl:

Na takim postępowaniu nie zostawiają suchej nitki rzeczniczka praw obywatelskich Irena Lipowicz i prokurator generalny Andrzej Seremet, którzy uważają, że nim właściciel wskaże winnego, to powinien mieć szansę obejrzeć zdjęcie. Tymczasem ITD zdjęć nie wysyła, bo oszczędza na… drukowaniu.

Skutkiem takiego procederu są pierwsze sprawy karne. Szczegóły tutaj, zaś komentarz Jerzego Pilczyńskiego z działu prawnego „Rzeczpospolitejtutaj.

A wystarczy mieć antyradar, który w porę ostrzeże przed czyhającym na nas niebezpieczeństwem. Nie będziemy się denerwować, nie stracimy pieniędzy, nie będziemy włóczyć się po sądach. Pełne odprężenie. Przekonaj się! Odwiedż nasz sklep motoryzacyjny online i wybierz coś dla siebie. Nie wiesz, który model jest wlaściwy? Skontaktuj się z nami – podpowiemy najlepsze rozwiązania!

Wasze Komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

W celu zapewnienia optymalnego funkcjonowania witryny, strona używa plików Cookies OK Czytaj więcej