Zlot miłośników Hondy Prelude

1 535

W dniach 22-24 września 2017 roku w Mierkach k. Olsztynka miał miejsce zlot Prelude Team Poland zrzeszającego miłośników japońskiego auta Hondy Prelude.

 DSC_0172

          Na miejsce zlotu stawili się forumowicze i fani marki z całej Polski. Klub właścicieli, użytkowników i miłośników tego auta został założony w 2003 roku. Początkowa społeczność PTP gromadziła się głównie w Internecie. Najpierw była strona internetowa, potem forum dyskusyjne. Dziś na forum jest zarejestrowanych kilka tysięcy użytkowników przez co platforma ta stanowi niewyczerpane źródło wiedzy i opinii na temat obsługi i eksploatacji Hondy. Lokalne zloty fanów Hondy Prelude odbywają się często, zaś trzy razy w roku samochody spod znaku Prelude opanowują jakąś miejscowość na zlocie ogólnopolskim.

DSC_0176

Przez klika dni września mieszkańców okolicznych miast i miasteczek budził więc i kładł do snu dźwięk silników Hondy Prelude (najbardziej kultowy silnik w tej marce to ten o zmiennej fazie rozrządu VTEC i pojemności 2.2 litra). Starzy i nowi klubowicze mogli poznać się na imprezie integracyjnej. Rozmowom i wymianie doświadczeń oraz spostrzeżeń na temat tego modelu Hondy nie było końca. Wszak Honda Prelude doczekała się pięciu generacji (pierwszy model opuścił fabrykę w 1979 roku a produkcja ostatniej generacji została zakończona w 2001 roku).

DSC_0135                                                    DSC_0024DSC_0109

Gdzie są samochody, nie może zabraknąć wyścigów i rywalizacji. Po zaznajomieniu się z torem rozpoczęła się więc rywalizacja indywidualna. Swoje umiejętności prezentowali właściciele Hondy Prelude w pełnym pasji współzawodnictwie. Silniki się grzały, guma paliła a wszystko to w niemal rodzinnej atmosferze, której doświadczył każdy, kto uczestniczył w zlotach PTP. Warto też nadmienić, że zloty Prelude Team Poland cieszą się szczególną atencją wśród przedstawicielek płci pięknej. Wedle zgodnej opinii „ekspertów” frekwencja Pań na zjazdach fanów Hondy Prelude jest porównywalna z tą podczas zlotów motocyklowych.

DSC_0114                                            DSC_0097DSC_0231

Partnerem wydarzenia był też Hadron, dlatego możemy cieszyć siebie i Was zdjęciami z tej imprezy. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwał także alkotester (tak, tak powinno nazywać się urządzenie, które popularnie nazywane jest alkomatem) iBlow. Ten niezwykle prosty w obsłudze alkotester (niech Wam będzie, że alkomat ?) przesiewowy, zapewnia niezwykle szybki pomiar (2-3 sekundy). Wystarczy z niewielkiej odległości, bez użycia ustnika, dmuchać w kierunku urządzenia a te pobiera próbkę wydychanego powietrza i dokonuje analizy. Ten popularnie nazywany “świeczką” alkotester, okazał się nadzwyczajnie praktycznym urządzeniem i pozwolił w krótkim czasie, bardzo wygodnie, przebadać dużą grupę bawiących się uczestników zlotu Hondy.

DSC_0452                                           DSC_0449DSC_0445

Motoryzacyjna pasja łączy ludzi od lat. Pasja do modelu Hondy Prelude łączy już pokolenia, pozwala na zawiązywanie przyjaźni a nawet rodzin.

To jednak materiał na zupełnie inną historię…

DSC_0306

Wasze Komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

 1. lustra łodź gornaya mówi

  Napelnie mnie radosc, żе zobaczylem tę stronke. Muszę podziękować zbyt tе
  chwile za tߋ cudowne czytanie! Zdecydowanie podobal mі sіe kazdy miniaturowy element i mam
  lekturę oznaczone, aby spojrzec dzięki nowe informacje ԝ stronie sieci
  Web.
  Moge po prostu powiedzieć, jak złagodnieć, aby znaleźć kogoś, kto
  faktycznie ԝie, օ czymżе mówią ԝ internecie. Odpowiednio wiesz,
  jak przyczynić ѕię trudność do światłа jak і również uczynić go ważnym.

  Wielu ߋsób musi to przyjrzeć jak і również zrozumieć
  tę historię. Tо zaskakujące, że nie zaakceptować jesteś bardziej popularny, bowiem
  wraz z pewnośⅽią masz prezent.
  Bardzo dobra pisownia. Z pewnoścіą uwielbiam tę stronę.
  Trzymać się tego!

W celu zapewnienia optymalnego funkcjonowania witryny, strona używa plików Cookies OK Czytaj więcej