Samochodowe zestawy głośnomówiące NOKIA w sklepie motoryzacyjnym Hadron

0 1 485

Jak zapewne większości kierowcom wiadomo, za korzystanie podczas jazdy z telefonu wymagające trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku przez kierującego pojazdem grozi mandat karny w wysokości 200 PLN i 5 punktów karnych. Jednak nie tyle sam mandat i punkty są tu istotne, a bezpieczeństwo:

(…) rozmowa kierowcy przez telefon podczas jazdy jest równie niebezpieczna, jak siadanie za kółko w stanie nietrzeźwości. Nawet chwilowa nieuwaga zwiększa znacznie ryzyko wypadku! Trzeba mieć świadomość, że wystukanie numeru na klawiaturze telefonu, czy napisanie nawet krótkiej wiadomości tekstowej, powoduje oderwanie wzroku od drogi na klika sekund, w ciągu których, w zależności od tego z jaką prędkością się poruszamy, pokonujemy zwykle co najmniej kilkadziesiąt metrów. Właśnie podczas tych kilku sekund nieuwagi stwarzamy realne zagrożenie dla siebie i dla innych uczestników ruchu drogowego.

(Źródło: www.policja.pl)

Aby zminimalizować wystąpienie zagrożenia na drodze, a także aby nie otrzymać mandatu karnego, proponujemy znacznie bezpieczniejsze korzystanie z telefonu poprzez zestawy głośnomówiące. Dziś chcemy przypomnieć zestawy głośnomówiące Nokia, w tym Nokia CK-100, Nokia CK-200 i Nokia CK-600, które znalazły wielu zadowolonych odbiorców, i które to zestawy samochodowe można znaleźć w naszym sklepie.

Zacznijmy od zestawu Nokia CK-100, który instaluje się łatwo i szybko, podłączając go do głośników samochodowych. Sterowanie odbywa się za pomocą miniaturowego manipulatora. Nokia udziela też głosowych wskazówek, choćby wtedy, gdy urządzenie sparuje się z telefonem, czy podczas wybierania głosowego. Wyposażenie zestawu w DSP, czyli cyfrowy procesor dźwięku pozwala na eliminację szumów, zaś podczas przychodzącej rozmowy, zestaw automatycznie wyciszy radio.

Zestaw głośnomówiący Nokia CK-100

Kolejnym udanym zestawem fińskiego producenta jest Nokia CK-200, pozwalająca na swobodne przełączanie się pomiędzy dwoma telefonami, np. prywatnym i służbowym. DSP zapewni nam czysty dźwięk bez szumów, a sterować możemy bezprzewodowym pilotem bez odrywania rąk od kierownicy i dekoncentrowania się. Informacje o przychodzącym połączeniu zobaczyć możemy na odpinanym wyświetlaczu. Sam wyświetlacz o przekątnej 2,5 cala posiada regulowane podświetlenie RGB, którego kolorystykę można dostosować do barw we wnętrzu naszego pojazdu.

Zestaw głośnomówiący Nokia CK-200

W końcu zestaw głośnomówiący Nokia CK-600, będący jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie zestawów Nokii. Wyposażony w zdejmowany wyświetlacz 2,2 cala zestaw CK-600 pozwala na automatyczną synchronizację kontaktów, predykcyjne wyszukiwanie kontaktów oraz odtwarzanie muzyki zapisanej w pamięci telefonu poprzez głośniki samochodowe. Może być sparowany z dwoma telefonami jednocześnie i zapamiętuje do 3000 kontaktów per telefon. Doskonała jakość dźwięku dzięki DSP, wygodny pilot zdalnego sterowania, pozwalający nie odrywać rąk od kierownicy, czy uproszczona instalacja dzięki złączom ISO to raptem kilka z atutów zestawu Nokii.

Zestaw głośnomówiący Nokia CK-600

Zachęcamy do odwiedzin naszego motoryzacyjnego eSklepu i kontaktu z naszym zespołem. Doradzimy odpowiedni model wg Państwa oczekiwań.

Zapraszamy!

Wasze Komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

W celu zapewnienia optymalnego funkcjonowania witryny, strona używa plików Cookies OK Czytaj więcej