Google Maps w Toyocie

10 47 051

Mapy Google na radiu w Toyocie z radiem Touch 2 brzmią kusząco, zwłaszcza, że aktualizacja map w Toyocie kosztuje kilkaset złotych. A to dopiero początek tego, co można w Toyocie zrobić. Można bowiem na radiu wyświetlać np. filmy z You Tube. Podobnie w Toyocie Camry z roczników 2018 – 2020, w których Toyota nie dodała Androida/Android Auto/CarPlay. Zainteresowany?

                                 Zobacz Androida, Android Auto / CarPlay do Toyoty Camry (2018 – 2020)

Aktualizacja map w Toyocie
Wszedłem na oficjalną stronę Toyoty, konkretnie w ich sklep. Jest taki produkt, który oferuje 3 lata aktualizacji map (plus oczywiście pakiet parkingowy, pogodowy itd.). Taki pakiet w Toyocie na 3 lata, dla jednostek Touch 2 with Go kosztuje dziś 999 zł. I oczywiście nic nam do cudzych pieniędzy, możecie kupić taki pakiet i cieszyć się funkcjonalnością map. Jest jednak alternatywna opcja i mówiąc szczerze… tańsza.


Radio Touch 2 w Toyocie

Nasza propozycja skierowana jest do posiadaczy aut marki Toyota z radiami Toyota Touch 2 / Touch with Go / Toyota with Go Plus. Konkretnie będą to Toyoty takie jak Auris, Avensis, Camry, C-HR, Corolla, Prius+, RAV4, Verso czy Yaris itd. (wszystkie auta do 2020 roku). Te radia posiadają 28 pinowe złącze podłączeniowe. Oddzielny moduł będzie potrzebny do nowszych aut marki Toyota (np. Camry 2019) – zobacz.

Wejście AV do radia w Toyocie
Jeśli masz taką Toyotę z radiem Touch 2, możesz zrobić tam wejście AV (audio-wideo). Cała sztuka polega na wyjęciu oryginalnego radia i podłączenie przejściówki metodą Plug&Play. Dzięki niej uzyskujesz na ekranie wejście AV. Za jej pomocą wprowadzisz dowolne źródło wideo (żółte złącze RCA – cinch) i audio (białe złącze RCA to kanał lewy, czerwone – kanał prawy). Przy takiej operacji nic nie tracisz z pierwotnych funkcji radia, dodaje się tylko do menu ikonka A/V.

I jak łatwo się domyśleć pod to wejście można podłączyć co tylko dusza zapragnie (np. moduł Android Auto).


Mapy Google do radia w Toyocie

Do wspomnianej przejściówki trzeba jeszcze dodać moduł Miara Box, którego głównym zadaniem jest MirrorLink, czyli przerzucanie obrazu z telefonu na ekran radia. Od strony elektrycznej podłączasz wyżej wymienione złącza RCA (cincze) oraz musisz podać zasilanie postacyjkowe (ACC) z kostek radia. Dzięki temu obraz z telefonu (więc i mapy Google) będziesz miał na ekranie radia w Toyocie. Dźwięk naturalnie będzie słyszany w systemie audio samochodu. Całość komunikacji między telefonem a radiem Toyoty odbywa się bezprzewodowo. W odróżnieniu od aktualizacji map w Toyocie, takie rozwiązanie pozwala Ci cieszyć się najpopularniejszymi mapami od Google przez cały czas. Jest więc to wydatek jednorazowy.


MirroLink w telefonie i radiu samochodowym

Oczywiście należy sprawdzić czy telefon ma opcję przesyłania ekranu. W samsungu s10e ta opcja nazywa się „Smart View” i jest dostępna na górnym pasku. W innych smartfonach może się ona nazywać inaczej (np. Neffos X1 nazywa tę opcję „Prześlij ekran”, w telefonach Xiaomi „Projekcja” lub „Ekran bezprzewodowy”, w iPhone „AirPlay”). Telefon z Mira Boxem łączysz przez WiFi i gotowe. Jeśli Twój telefon na to zezwala, jego ekran wyłączy się natomiast obraz np. z map Google nadal będzie przekazywany na ekran radia.

Android do radia w Toyocie
Sama nawigacja Google (wraz z wyszukiwaniem głosowym) to dopiero początek. Jeśli bowiem otworzysz na telefonie YouTube, zostanie on otworzony na ekranie radia. Jeśli otworzysz jakąkolwiek inną aplikację na telefonie, zostanie ona otworzona na ekranie radia (może to być np. Yanosik, Messenger, Spotify, TED, Storytel czy dowolna aplikacja radia internetowego). Wszystko z zachowaniem odpowiedniego skalowania (czyli np. YouTube będzie wyświetlany poziomo, radia internetowe niekoniecznie). Ważna uwaga: mimo dotykowego radia w Toyocie, całość będziesz obsługiwał z poziomu telefonu.


Do wykonania montażu opisanego wyżej będziesz potrzebował:
1. przejściówki AV do radia Toyota Touch 2
2. modułu Mira Box
3. jeśli masz np. Toyotę Camry (2018 – 2020) będziesz potrzebował innego modułu

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami:
dzwoń: 22 663 47 58
napisz: info@sklephadron.pl
odwiedź nas: Krasińskiego 59

Wasze Komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

 1. Paweł mówi

  Świetna sprawa, ostatnio ciągle korzystam z Google Maps ale na telefonie i zawieszam, ale Twoje rozwiązanie jest o wiele lepsze i wygodniejsze.

 2. Car-Rental mówi

  Wbudowane nawigacje samochodowe są dobre na dłuższe trasy, gdzie nie zjeżdżamy w mniejsze miejscowości. Google Maps jest świetne bo na bieżąco aktualizuje ruch, możliwe utrudnienia i zamknięte drogi. Nie zawsze wbudowana nawigacja może sobie poradzić z takimi zmianami. Wiele osób kupuje teraz nawigacje, które mają wbudowany system Android i są prawie jak duże telefony komórkowe.

  1. Łukasz mówi

   Hmm masz racje… jednak Googlowa jest lepsza, do tego cały czas aktualizowana. Trzeba to będzie brać pod uwagę przy kupnie.

 3. Wojciech mówi

  Dzień dobry

  A co w przypadku posiadania Corolli 2019+ z takim wyświetlaczem?
  https://www.fotosik.pl/zdjecie/02d8fd33f7a8b1fc
  Czy macie w sprzedaży system zgodny z tym autem

  pozdrawiam, Wojciech

  1. Waldi mówi

   mam taką samą Corllę … i też mnie to nurtuje … nie za bardzo jeszcze kumam, czy w Corolli musi być MirrorLink, czy może być Android Auto …

 4. adam mówi

  za 1200zł to sobie kupie tablet 10,1″ teclast t30 z 10 rdzeniami , jest na dwie karty lte lub puszczę neta do niego z telefonu i też będę miał google maps , a jeszcze prościej telefon 6,5″ od razu z google maps , rozumiem żeby ta przejściówka kosztowała 600zł ale nie 1200…

  1. Tomasz mówi

   i fajnie, ale nie każdy chce mieć kolejny ekran w aucie

 5. Karol mówi

  Dobrze napisany artykuł i wszystko fajnie opisane 🙂 Taka opcja zapewnia fajną wygodę i komfort podczas jazdy. Super dla osób, które korzystają z Google Maps na telefonie i mogą dzięki temu artykułowi fajnie i szybko przestawić się na Google Maps w Toyocie 😉

 6. Karol mówi

  Mam pytanie. Czy w tym samym czasie może być na ekranie wyświetlana nawigacja z telefonu ale być odtwarzana muzyka z CD? Czy jeśli przełączymy na wyjście A/V to wtedy muzyki możemy słuchać ale jedynie z podłączonego telefonu.

  1. Tomasz mówi

   przy przełączanie na AV, przełączmy się na źródło AV z telefonu czyli cały tor audio – video

W celu zapewnienia optymalnego funkcjonowania witryny, strona używa plików Cookies OK Czytaj więcej