Aktywacja Android Auto i CarPlay w Toyocie Camry

0 12 302

Toyota Camry (2018 – 2020) to historia zawiedzionej nadziei. Użytkownicy Camry spodziewali się, że Toyota wypuści aktualizację radia i da im upragnione Android Auto i CarPlay. Tak się nie stało i zapewne to się nie zmieni. Wedle oficjalnego stanowiska Toyoty w modelach na Europę występują ograniczenia sprzętowe, które nie pozwalają na obsługę Android Auto i CarPlay. Postanowiliśmy więc zawstydzić Toyotę…

Zobacz nas film na temat Android Auto i CarPlay w Toyocie Camry

 

Android oraz Android Auto w Toyocie Camry
Najpierw wprowadziliśmy na rynek moduły, które dawały pełnego, otwartego Androida na fabrycznym ekranie radia w Camry. Poza Androidem była też opcja bezprzewodowego używania Android Auto i CarPlay. Były to jednak moduły zewnętrzne i na skutek inflacji oraz słabości złotówki ich cena obecnie oscyluje w okolicach 3000 zł, co doliczając cenę montażu (ok. 600 zł) było dla wielu sumą zaporową (zobacz ten moduł). Należało więc poszukać innego, tańszego rozwiązania.

 

Jeśli nie wiesz czym różni się Android od Android Auto, rzuć okiem na nasz film

Aktywacja Android Auto i CarPlay w Toyocie Camry
A gdyby tak aktywować te dwa interfejsy tzn. sprawić, że Android Auto i CarPlay w Camry będą dostępne z poziomu radia? Nie musimy więc dodawać modułu, nie musimy przełączać się między menu fabrycznym a menu dodatkowego modułu. Zewnętrznie wszystko wygląda tak, jakby Toyota w Camry wypuściła radio z Android Auto i CarPlay. Po kilku próbach udało nam się to zrobić, ale po kolei…

Radia Panasonic i Denso
Upraszczając historię, w Toyocie Camry mamy dwa rodzaje radia (dwóch producentów): Denso i Panasonic. Zewnętrznie, zazwyczaj auta z radiami Panasonic mają większy ekran, który stanowi jedną powierzchnię z całym radiem. Radia Denso (Fujitsu) są mniejsze i wyświetlacz jest jakby cofnięty względem całej powierzchni radia. Oczywiście pewność co do producenta mamy kiedy wejdziemy w ustawienia radia (przycisk SETUP, schodzimy do opcji „Aktualizacja oprogramowania”) i mamy tam linię z modelem DCU (to rząd cyfr i liter). Po nim można rozpoznać kto jest producentem radia.

 

W wersji dla zaawansowanych, można wejść w ustawienia fabryczne i sprawdzić producenta radia:

1. Włączasz stacyjkę
2. Kiedy masz zwykłe menu radia, wciskasz przycisk MENU
3. Potem „Display” (Wyświetlacz) – prawy dolny róg
4. Screen off (wyłącz wyświetlacz)
5. Przycisk „CH>” naciskasz 5 razy
6. Przycisk „<Track” naciskasz 5 razy
7. Powinno się pojawić menu serwisowe
8. Wchodzimy w „Service information”, potem „Version information”, następnie „DA” (Push) – tu znajdziesz nazwę producenta radia w Toyocie

Menu serwisowe Toyoty (w żółtej ramce producent radia)

 

Wiedząc kto jest producentem radia, można zastosować odpowiednią procedurę aktywacji Android Auto i CarPlay w Toyocie Camry.

Android Auto / CarPlay w radiu Camry
Cała procedura polega na aktywacji / aktualizacji radia tak, aby Android Auto i CarPlay pojawiły się jako normalne opcje w MENU. Wyjściowo masz tam np. Audio i Telefon. Dzięki naszej aktywacji po podłączeniu telefonu pojawi się tam ikonka z nazwą Android Auto lub CarPlay w zależności od tego jaki podłączasz telefon.

Menu radia z ikoną CarPlay, która pojawiała się po aktywacji

 

Ponadto jeśli wejdziesz w opcje „Konfiguracja” a następnie „Preferowana usługa” to także widzisz, że pojawiły się dwie opcje, których tu do tej pory nie było a mianowicie Android Auto i CarPlay.

Android Auto i CarPlay w menu radia Toyoty Camry

 

Rozwiązanie takie działa jak fabryczne tzn. podłączasz telefon w sposób przewodowy pod fabryczne gniazdo USB w Toyocie Camry. Dla niektórych może być także zaletą to, że przy tym rozwiązaniu można korzystając np. z map Google w tle słuchać radia FM. Nie bez znaczenia jest też to, że taka aktywacja (aktualizacja / wgranie) Android Auto i CarPlay do Toyoty Camry jest znacznie tańsze niż opcja związana z instalacją modułu (na początek lutego 2023 roku to 1649 zł).

CarPlay w radio z Toyoty Camry

 

Jak to zrobić?
Jeśli jesteś zainteresowany opcją Android Auto i CarPlay w Toyocie Camry, to należy wykonać następujące kroki:
1. Należy wejść w ustawienia radia jak wyżej (SETUP -> Aktualizacja oprogramowania) i zrobić zdjęcie wersji modelu DCU tak, aby było widać także przyciski radia.
2. Zdjęcie wraz z zapytaniem czy możemy zrobić taką aktualizację należy przesłać na  info@sklephadron.pl
3. Najprościej jeśli jesteście z Warszawy lub okolic, wystarczy wtedy zostawić nam auto na kilka godzin
4. Można też kupić u nas usługę aktywacji przez stronę (dla radia Denso lub dla radia Panasonic) i wysłać nam radio. Wyjęcie radia w Toyocie Camry jest dość proste i pokazujemy to na filmie. Auto może jeździć bez radia.
5. Aktywacji dokonujemy na miejscu w Warszawie (Krasińskiego 59) tzn. radio nie jest nigdzie wysyłane ani nie jest podmieniane na inne
6. Po aktywacji wszystkie pozostałe opcje radia działają jak do tej pory

Android Auto w radiu z Toyoty Camry

 

Zainteresowany? Czekamy na kontakt!
dzwoń: 22 663 47 58
napisz: info@sklephadron.pl
odwiedź nas: Krasińskiego 59

Wasze Komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

W celu zapewnienia optymalnego funkcjonowania witryny, strona używa plików Cookies OK Czytaj więcej