Mini CB radia po włosku – nowości CTE

0 566

Na początku marca wspominaliśmy o renesansie, jaki przeżywają CB radia i akcesoria do nich (ZOBACZ wpis). Wspominaliśmy miniaturowe radyjko MERXa (vel AnyTone Mini/ CRT ONE) oraz dwie krótkie anteny, w tym jedną na szybę. Nie trzeba było długo czekać i swoje mini nowości pokazało włoskie CTE (swoją drogą, po cichu liczyliśmy, że i oni się w końcu odezwą). I tak oto trafiły do nas:

CB radio ALBRECHT AE-6110 mini AM-FM-ASQ

CB radio Albrecht AE-6110, które bazuje na bardzo udanym modelu AnyTone Smart. Co zatem czeka na nas „pod maską”?

Poza miniaturowymi rozmiarami 102 x 25 x 100 mm, dzięki którym upchniesz Albrechta w praktycznie dowolnym miejscu w kokpicie, możesz liczyć na szereg bardzo przydatnych funkcji:

 • ASQ (Auto Squelch) – automatycznie blokuje szumy (regulacja A0-A9). Funkcja dobrze skalibrowana, przepuszcza wyłącznie zmodulowane sygnały,
 • RF-gain (regulacja wzmocnienia (osłabienia)) – eliminuje lub osłabia sygnały zakłócające. Zwiększa tym samym jakość (czystość) rozmów,
 • SC (scan) – automatycznie szuka rozmowy,
 • LC (lock) –  blokuje przyciski,
 • Szybki wybór kanałów priorytetowych 19 (drogowego) lub kanału 9 (alarmowego (emergency)),
 • Masz też możliwość podpięcia zewnętrznego głośnika.

Intuicyjna obsługa, najważniejsze funkcje za dotknięciem, a do tego zachęcająca cena.

CB radio Midland M-ZERO

CB radio Midland M-Zero, koncepcyjnie przypominający Alana 109, jednak krótszy i węższy, a do tego z białym kolorem wyświetlanych cyfr. Pozwala to zachować znakomity kontrast i czytelność nawet w pełnym słońcu. A do tego robi niesamowite wrażenie. Z ważniejszych funkcji warto też wymienić:

 • CH/EMG, programowany przełącznik szybkiego dostępu do wybranego kanału/ kanału emergency
 • Blokada szumów SQUELCH podrasowana przez polskich techników
 • RF-Gain z płynną regulacją
 • Barwa dźwięku głośnika – zupełnie nowa, cieplejsza, z większą ilością tonów niskich, mniej męcząca na dłuższych trasach
 • Możliwość podłączenia zewnętrznego głośnika i tuby PA

Niepowtarzalny, bardzo ciekawy model. Dobre parametry w dobrej cenie.

Antena CB Alan Black 73

Antena CB Alan Black 73 to kolejna nowość CTE. 73 cm długości, 100 W mocy, zasięg 8 km, podstawa magnetyczna średnicy 7,5 cm w gumowej osłonie, swobodna jazda z prędkościami rzędu 150 km/h. Bat ze stali nierdzewnej, którego regulacja długości powoduje dostrojenie anteny (wystarczy kluczyk imbusowy – w zestawie). Wszystko made in Hiszpania.

Świetne osiągi anteny z zachowaniem krótkiego bata. Do tego nie wydrenuje Ci kieszeni.

Nowości CTE w łączności bezprzewodowej

Jak więc widać renesans w CB radiach trwa i zapewne jeszcze trwać będzie. A nowymi produktami CTE warto się zainteresować szczególnie, że łącząc np. M-Zero i Black 73 można uzyskać niezły zestaw do łączności bezprzewodowej za niespotykanie niską cenę trzystu-kilkudziesięciu złotych. POLECAMY!

Wasze Komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

W celu zapewnienia optymalnego funkcjonowania witryny, strona używa plików Cookies OK Czytaj więcej