Samochodowe multimedia – coraz lepsze, coraz tańsze, a gdzie jest granica?

0 893

W sklepie Hadron pojawiło się trochę nowości z działu multimediów i uznałem je na tyle ciekawe, że postanowiłem o tym wspomnieć tu, na blogu. Szykując wideo materiały i zapoznając się ze sprzętem uświadomiłem sobie, że jeszcze 10 lat temu mogłem tylko o czymś takim pomarzyć.

Od zawsze w moich samochodach musiała być dobra muzyka, a jak tylko pojawiły się pierwsze ekrany LCD to i obraz. Tyle że w 2003 roku wiele do wyboru nie było, a ceny… no cóż, dobre radia nierzadko kosztowały około tysiąca złotych. Dziś za cenę tamtych „zwykłych” radioodtwarzaczy możemy kupić stacje multimedialną z wysuwanym 7” ekranem LCD 800x480px, modułem Bluetooth i nawigacją GPS.

Mam na myśli Phantoma AVX-1057, który jest następcą AVX-1047, udanego modelu z otwartym systemem Windows CE. W nowym wydaniu, inżynierowie wprowadzili sporo usprawnień, nowszy system, szybszy procesor i miłe dodatki, jak chociażby zmiana tła wyświetlacza. Ne ma co się rozpisywać skoro wszystko możesz zobaczyć na poniższym filmie:

Na suficie zawiesić możesz porządny 12” obracany monitor z wbudowanym DVD, czytnikami SD/USB, grami wideo i nadajnikiem IR/FM. Dobrze, że więcej tego tam nie upchali, bo zdanie, w którym wymieniam funkcje, już jest nienaturalnie długą wyliczanką. Ta zabawka jest idealna szczególnie dla pasażerów, którzy już nigdy nie będą nudzić się podczas podróży.

Nawet NextBase dodaje swoje i obniżył ceny na popularne zagłówkowe zestawy DVD. Modele, które kosztowały jeszcze nie tak dawno grubo ponad tysiąc złotych, dziś można kupić za parę stówek. Nie wiem, czy komuś trzeba przedstawiać tą firmę, która od wielu lat specjalizuje się w zasadzie tylko w tej jednej dziedzinie odtwarzaczy. Przemyślane konstrukcje z najwyższej jakości materiałów i co bardzo ważne – bezpieczne podczas kolizji drogowych. Szczegóły w sklepie Hadron.

Elektronika będzie taniała – to pewne, będzie też coraz bardziej zaawansowana, a jednocześnie przyjazna użytkownikowi. Zastanawiam się, co kupię do samochodu za kolejne 10 lat, w 2023 roku, za 1000 PLN ?

Paweł Ślubowski

Wasze Komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

W celu zapewnienia optymalnego funkcjonowania witryny, strona używa plików Cookies OK Czytaj więcej