Zabezpieczenie samochodu GPS

0 3 437

monitoring pojazdow gps

Istnieje wiele sposobów zabezpieczenia samochodu. Są zabezpieczenia antykradzieżowe i zabezpieczenia przed niewłaściwym użytkowaniem auta (np. sygnalizator przekroczenia prędkości DS 459). W jednym i w drugim przypadku może się sprawdzić moduł GPS do samochodu w ramach monitoringu pojazdów.

Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą
Wydaje się, że oczywistą odpowiedzią na powyższe pytanie jest autoalarm. I rzeczywiście dziś na rynku można wybierać wśród szerokiej gamy alarmów samochodowych. Są te „zwykłe”, które po prostu sygnalizują kradzież światłami/dźwiękami i takie jak DS 512, które powiadamiają właściciela o fakcie włamania na komórkę.


A jeśli uniemożliwić złodziejowi odjazd samochodem? Takie urządzenia nazywamy immobilizerami. Po wejściu do samochodu z zamontowanym immobilizerem musisz się jakoś autoryzować i jeśli jesteś właścicielem pojazdu, odjeżdżasz. Do najnowszych takich urządzeń należą SEO CANblu i SEO CANi. W tym przypadku wchodzisz do samochodu z pastylką lub wciskasz kombinację klawiszy auta i możesz ruszać bez problemu. Producent tych immobilizerów zapewnia, że za chwilę będzie możliwa autoryzacja smartfonem. Jeśli więc wybierzesz CANblu, niedługo nie będziesz musiał nawet nosić pastylek; wystarczy bowiem telefon.


Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą GPS

Monitoring samochodu GPS może mieć dwie funkcje. Z jednej strony masz podgląd danych takich jak położenie, spalanie itd. W ramach monitoringu GPS pojazdów możesz niemal dowolnie rozbudowywać system. To przydaje się jeśli pożyczasz auta pracownikom i chcesz mieć rękę na pulsie np. kontrolując czy nie kradną paliwa.


Z drugiej strony jeśli auto zostanie ukradzione zawsze jest szansa, że będziesz miał aktualne położenie auta na telefonie. Jeśli martwisz się o zagłuszanie sygnału, to także są sposoby, aby zabezpieczyć auto, czyli nie pozwolić, aby samochód w ogóle ruszył. Można tu zastosować klika rozwiązań i także realizowaliśmy takie projekty. Tu dobieramy rozwiązanie pod klienta i dlatego zachęcamy do kontaktu.

Zdalna blokada samochodu
Jak wspomnieliśmy we wstępie, GPS w samochodzie może być też pomocny przy niewłaściwym użytkowaniu auta. Właściciel prezentowanych tu na zdjęciach Mercedesa AMG C63 i BMW M6 postawił przed nami zadanie: zabezpieczenie wypożyczanych samochodów.

monitoring gps samochodu

Chodziło o to, żeby mieć podgląd na aktualne położenie Mercedesa/BMW i uzyskanie danych z samochodu (spalanie, przebieg i inne). Wszystko to oczywiście na wyciągnięcie ręki właściciela, czyli na ekranie telefonu. Do tego klientowi zależało na tym, żeby można było zdalnie zablokować samochód. Precyzyjniej trzeba to nazwać blokadą rozruchu, bowiem zdalna blokada samochodu rozumiana w sensie ścisłym byłaby niebezpieczna.

monitoring gps warszawa

Do Mercedesa AMG i BMW M6 podłączyliśmy GPS, który działa w ramach monitoringu pojazdów CarControl. Do tego powiązaliśmy go z blokadą samochodu. Efekt jest taki, że właściciel może zablokować rozruch tych aut z poziomu smartfona. To rozwiązanie można oczywiście rozbudować, więc jeśli jesteś zainteresowany, zapraszamy do kontaktu:

22 663 47 58

info@hadron.pl

Krasińskiego 59, Warszawa

CarControl.pl (monitoring GPS pojazdów)

Wasze Komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

W celu zapewnienia optymalnego funkcjonowania witryny, strona używa plików Cookies OK Czytaj więcej