Wideorejestrator 360 stopni

3 13 635

wideorejestrator 360 stopni

Co kilka dni odbieramy telefon z pytaniem o wideorejestrator samochodowy 360 stopni, czyli taki, który zapewnia nagrywanie parkingowe wokół auta. Mieliśmy taki zestaw testowy, ale się nie sprawdzał. Był to typowy chiński towar jaki znajdziecie w internecie. Z zewnątrz wyglądał w porządku, ale podłączenie i uruchomienia tego układu, to koszmar. Nie wprowadziliśmy go więc do oferty. Co więc w zamian?

Rozwiązanie od Thinkware
Thinkware to marka znana bardzie w USA niż w Polsce, ale powoli i te sprzęty znajdują u nas swoje miejsce. Thinkware proponuje następujące rozwiązanie. Na bazie wideorejestratora przód i tył z LTE budujemy system z dwoma kamerami bocznymi.

Kamery boczne do zestawu rejestratora 360 stopni

Efekt jest taki, że masz materiał wideo z drogi z czterech kamer oraz z parkingu. Co więcej dzięki LTE dostajesz też powiadomienia na telefon ze zdarzeń parkingowych. To jedno z najtańszych i kompleksowych rozwiązań jakie można znaleźć.

Boczna kamera samochodowa 360 stopni

Zobacz zestaw oparty o Thinkware T700 z LTE

Wideorejestrator BlackVue
To rozwiązanie pojawiło się wraz z klientem, który czytał wcześniej o kamerach BlackVue i chciał podwójny zestaw wideorejestratora na przód i tył, czyli w sumie cztery kamery. Wybrał więc BlackVue DR900 – 2CH i dwa power banki B-124. To o tyle dobre rozwiązanie, że w tym modelu kąt widzenia kamery przedniej to aż 162 stopnie. Na życzenie klienta dwie kamery zostały zamontowane jako zestaw przód – tył a drugi zestaw DR900 jako kamery boczne montowane były na oknach nieuchylnych w aucie Jeep Cherokee.

wideorejestrator 360 stopni

Tryb parkingowy z powerbanku
BlackVue to seria Premium wśród wideorejestratorów. Jak każda szanująca się kamera samochodowa, tak BlackVue DR900 – 2CH posiada funkcję trybu parkingowego. W tym wideorejestratorze wygląda on następująco:

– kiedy zatrzymujesz samochód, kamera DR900 automatycznie przechodzi w tryb parkingowy (wykrywanie ruchu, zapis ruchu jest buforowany, czyli otrzymujesz także materiał sprzed samego wydarzenia)
– ten tryb pracy dotyczy obu kamer (przód + tył), co daje w sumie pokrycie pola widzenia rzędu 301 stopni (162 stopnie przód, 139 stopni tył)
– istnieje też opcja zdefiniowania obszaru, w jakim detekcja ruchu ma być aktywna (to może być przydatne jeśli parkujesz na powietrzu i nie chcesz, żeby kamera BlackVue DR900 nagrywała w trybie parkingowym np. ruch gałęzi drzew)
– detekcja ruchu może być wyłączona, wtedy wideorejestrator będzie nagrywał zdarzenia tylko przy kolizji czy uderzeniu
– jest też opcja nagrywania poklatkowego (time-lapse)

Powerbank do wideorejestratora
Każdy wideorejestrator potrzebuje zasilania do obsługi trybu parkingowego. Stosuje się więc specjalne adaptery zasilania (jak w przypadku kamer Viofo) lub baterie / powerbanki jak w naszym przypadku, gdzie zastosowano BlackVue B-124.

powerbank do wideorejestratora

Dla dwóch zestawów kamer samochodowych BlackVue podłączyliśmy dwa powerbanki do instalacji samochodu (w Jeepie Cherokee znaleźliśmy takie miejsca pod pokrywą kokpitu od strony pasażera oraz w bagażniku; tak czy inaczej nie widać ich na co dzień).

Tak podłączaliśmy ten powerbank w Volkswagenie Tiguanie


Jak działa powerbank do samochodu

W przypadku B-124 zastosowano ogniwa LiFePo, czyli nie klasyczne Li-Ion. To daje większą wydajność, trwałość i krótszy czas ładowania. B-124 może naładować się do pełna w 40 minut (przy ładowaniu z instalacji 9A). Przy dwóch kamerach można spokojnie zostawić samochód na ok. 20 godzin. Jeden wideorejestrator podłączony do powerbanku można zostawić na ponad dobę. Powerbank ładuje się w czasie jazdy a oddaje energię na postoju.

powerbank do samochodu

Powerbank do samochodu B-124 kosztuje na dzień dzisiejszy ponad 1000 zł. Czy to dużo czy mało, to pewnie zależy kogo pytać. Niemniej trzeba przyznać, że BlackVue B-124 to kawałek porządnej roboty:

  • ogniwa są sprawniejsze, trwalsze i wydajniejsze niż w popularnych powerbankach a do tego szybciej się ładują
  • B-124 to powerbank uniwersalny, możesz więc podłączyć też inne kamery i urządzenia (np. router)
  • do monitorowania stanu B-124 służy specjalna aplikacja
  • w przypadku większego zapotrzebowania na energię, można rozbudować zestaw łącząc ogniwa
  • ma tę przewagę nad adapterami zasilania, że np. w okresie jesieni / zimy nie odetnie zasilania kamerze tak szybko (adapter zasilania w miesiącach jesiennych czy zimowych będzie szybciej odcinał wideorejestrator z powodu spadku sprawności akumulatora w tym czasie)
  • montaż jest relatywnie prosty (dwa przewody pod zasilanie postacyjkowe)

Wideorejestratory i powerbanki / adaptery zasilania znajdziesz u nas -> kliknij

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami:
22 663 47 58
info@hadron.pl
Krasińskiego 59, Warszawa

 

Wasze Komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

  1. Ala mówi

    Sprzęt na którym nigdy się nie zawiodłam to kamera samochodowa XBLITZ Z4. Polecam wszystkim, którym zależy na dobrej jakości nagraniach, nawet nocą!

  2. Cezary mówi

    Brzmi spoko, jednak ja pozostaję wierny Xblitz S4. Łatwo się ją montuje, ma bardzo dobrą jakość obrazu i daje mi wszystko to, czego oczekiwałem od kamery samochodowej.

  3. ToTemat mówi

    Xblitzy ogólnie mają dość dobrą jakość nagrywania obrazu. Samemu również testowałem X5 tej samej firmy, jaka nie jest zła – mój test tego urządzenia https://totemat.pl/kamera-samochodowa-xblitz-x5-wifi-opinia-i-test/ – z czego forma przylepiania jej do szyby nie jest tym co lubię. Przylep jest zbyt jednorazowy i problematyczny. Tego x5 to nie wiem czy da się jeszcze kupić. Mam wrażenie że firmy tworzące sprzęt tego typu co roku wydają nowe modele – takie same lub podobne ale o nowych nazwach.

W celu zapewnienia optymalnego funkcjonowania witryny, strona używa plików Cookies OK Czytaj więcej