Wideorejestrator 360 stopni

1 4 515

wideorejestrator 360 stopni

Co kilka dni odbieramy telefon z pytaniem o wideorejestrator samochodowy 360 stopni, czyli taki, który zapewnia nagrywanie parkingowe wokół auta. Mieliśmy taki zestaw testowy, ale się nie sprawdzał. Był to typowy chiński towar jaki znajdziecie w internecie. Z zewnątrz wyglądał w porządku, ale podłączenie i uruchomienia tego układu, to koszmar. Nie wprowadziliśmy go więc do oferty. Co więc w zamian?

Wideorejestrator BlackVue
Rozwiązanie pojawiło się wraz z klientem, który czytał wcześniej o kamerach BlackVue i chciał podwójny zestaw wideorejestratora na przód i tył, czyli w sumie cztery kamery. Wybrał więc BlackVue DR900 – 2CH i dwa power banki B-124. To o tyle dobre rozwiązanie, że w tym modelu kąt widzenia kamery przedniej to aż 162 stopnie. Na życzenie klienta dwie kamery zostały zamontowane jako zestaw przód – tył a drugi zestaw DR900 jako kamery boczne montowane były na oknach nieuchylnych w aucie Jeep Cherokee.

wideorejestrator 360 stopni

Tryb parkingowy z powerbanku
BlackVue to seria Premium wśród wideorejestratorów. Jak każda szanująca się kamera samochodowa, tak BlackVue DR900 – 2CH posiada funkcję trybu parkingowego. W tym wideorejestratorze wygląda on następująco:

– kiedy zatrzymujesz samochód, kamera DR900 automatycznie przechodzi w tryb parkingowy (wykrywanie ruchu, zapis ruchu jest buforowany, czyli otrzymujesz także materiał sprzed samego wydarzenia)
– ten tryb pracy dotyczy obu kamer (przód + tył), co daje w sumie pokrycie pola widzenia rzędu 301 stopni (162 stopnie przód, 139 stopni tył)
– istnieje też opcja zdefiniowania obszaru, w jakim detekcja ruchu ma być aktywna (to może być przydatne jeśli parkujesz na powietrzu i nie chcesz, żeby kamera BlackVue DR900 nagrywała w trybie parkingowym np. ruch gałęzi drzew)
– detekcja ruchu może być wyłączona, wtedy wideorejestrator będzie nagrywał zdarzenia tylko przy kolizji czy uderzeniu
– jest też opcja nagrywania poklatkowego (time-lapse)

Powerbank do wideorejestratora
Każdy wideorejestrator potrzebuje zasilania do obsługi trybu parkingowego. Stosuje się więc specjalne adaptery zasilania (jak w przypadku kamer Viofo) lub baterie / powerbanki jak w naszym przypadku, gdzie zastosowano BlackVue B-124.

powerbank do wideorejestratora

Dla dwóch zestawów kamer samochodowych BlackVue podłączyliśmy dwa powerbanki do instalacji samochodu (w Jeepie Cherokee znaleźliśmy takie miejsca pod pokrywą kokpitu od strony pasażera oraz w bagażniku; tak czy inaczej nie widać ich na co dzień).

Tak podłączaliśmy ten powerbank w Volkswagenie Tiguanie


Jak działa powerbank do samochodu

W przypadku B-124 zastosowano ogniwa LiFePo, czyli nie klasyczne Li-Ion. To daje większą wydajność, trwałość i krótszy czas ładowania. B-124 może naładować się do pełna w 40 minut (przy ładowaniu z instalacji 9A). Przy dwóch kamerach można spokojnie zostawić samochód na ok. 20 godzin. Jeden wideorejestrator podłączony do powerbanku można zostawić na ponad dobę. Powerbank ładuje się w czasie jazdy a oddaje energię na postoju.

powerbank do samochodu

Powerbank do samochodu B-124 kosztuje na dzień dzisiejszy ponad 1000 zł. Czy to dużo czy mało, to pewnie zależy kogo pytać. Niemniej trzeba przyznać, że BlackVue B-124 to kawałek porządnej roboty:

  • ogniwa są sprawniejsze, trwalsze i wydajniejsze niż w popularnych powerbankach a do tego szybciej się ładują
  • B-124 to powerbank uniwersalny, możesz więc podłączyć też inne kamery i urządzenia (np. router)
  • do monitorowania stanu B-124 służy specjalna aplikacja
  • w przypadku większego zapotrzebowania na energię, można rozbudować zestaw łącząc ogniwa
  • ma tę przewagę nad adapterami zasilania, że np. w okresie jesieni / zimy nie odetnie zasilania kamerze tak szybko (adapter zasilania w miesiącach jesiennych czy zimowych będzie szybciej odcinał wideorejestrator z powodu spadku sprawności akumulatora w tym czasie)
  • montaż jest relatywnie prosty (dwa przewody pod zasilanie postacyjkowe)

Wideorejestratory i powerbanki / adaptery zasilania znajdziesz u nas -> kliknij

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami:
22 663 47 58
info@hadron.pl
Krasińskiego 59, Warszawa

 

Wasze Komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

  1. Ala mówi

    Sprzęt na którym nigdy się nie zawiodłam to kamera samochodowa XBLITZ Z4. Polecam wszystkim, którym zależy na dobrej jakości nagraniach, nawet nocą!

W celu zapewnienia optymalnego funkcjonowania witryny, strona używa plików Cookies OK Czytaj więcej