Alarm motocyklowy

0 5 411

Jak zabezpieczyć motocykl przed kradzieżą? Najlepiej alarmem motocyklowym. Jaki alarm motocyklowy warto polecić? Taki, który pobiera mało prądu a do tego jest prosty w montażu. Takim rozwiązaniem jest alarm motocyklowy Hibernatus Plus od polskiej firmy Proxima.

Alarm motocyklowy – co zawiera
W samej nazwie alarmu „Hibernatus Plus” znajduje się część odpowiedzi. Hibernatus – ponieważ ograniczono tu pobór prądu do ekstremalnie niskiego poziomu w zwykłym trybie (0,4 mA = 400 μA = 0,0048 W). Plus – ponieważ jest to nowa odsłona popularnego alarmu motocyklowego Hibernatus. Co więc dodano? W lekkiej centrali wbudowano czujnik przechyłu i położenia. Dlatego też alarm włączy się przy próbie pochylenia motocykla (pochylenie wzdłużne i poprzeczne). Zareaguje też przy próbie odholowania czy brania motocykla na lawetę.

Hibernatus Plus – kompleksowy alarm motocyklowy
Alarm jest niewielkich rozmiarów, lekki, odporny na wilgoć i łatwo zamaskować jego obecność w instalacji motocykla. Poza powyższymi podstawowymi funkcjami alarmu motocyklowego Hibernatus Plus daje Ci jeszcze opcję cichego lub głośnego uzbrajania i rozbrajania, automatyczne uzbrajanie, czy zaprogramowania aż 4 pilotów. Do tego możesz np. pilotem włączyć światła awaryjne jeśli zajdzie taka potrzeba.

Piloty alarmu Hibernatu Plus
A jeśli już mowa o pilotach do alarmu motocyklowego, to te w wersji Plus są także bardzo kompaktowe, odporne na wodę i działają na zmienny kod (keeloq), co znacznie utrudnia (jeśli nie wprost uniemożliwia) ich skopiowanie.

Zobacz też szerszy opis alarmu motocyklowego Hibernatus Plus

Zabezpieczenie antykradzieżowe motocykla
Oczywiście głównym zadaniem alarmu motocyklowego Hibernatus Plus jest zabezpieczenie Twojego pojazdu przed kradzieżą. Alarm ten może się sam uzbroić, nawet jeśli w roztargnieniu zapomnisz go uzbroić po zatrzymaniu motocykla. Dodatkowo Hibernatus Plus ma samouczące trójstanowe wejście, dzięki czemu możesz zabezpieczyć tam gdzie to możliwe np. schowek pod siedzeniem i bagażnik.

Jak podłączyć alarm do motocykla
Hibernatus Plus jest alarmem, który możesz podłączyć właściwie do każdego motocykla (w motorach z LEDowymi kierunkowskazami trzeba uważać i zastosować stabilizator). Poza tym jest to produkt polskiej firmy, więc w zestawie znajdziesz instrukcję montażu po polsku wraz z opisanymi opcjami ustawień alarmu (uzbrojenie alarmu, tryb serwisowy, awaryjne wyłączenie alarmu, konfigurowanie alarmu).

Jeśli znasz się nieco na elektryce, montaż takiego alarmu do motocykla zajmie Ci ok. 2 godzin.


Alarm motocyklowy z GPS / powiadomieniem GSM

Sam alarm Hibernatus Plus nie posiada modułu GPS ani nie wyśle Ci powiadomienia na telefon. Na szczęście alarm motocyklowy można rozbudować o lokalizator GPS, który będzie miał też opcję powiadomienia GSM. Można połączyć alarm Hibernatus Plus z lokalizatorem DS520 i wszystko zamknąć w ramach monitoringu CarControl. W ten sposób zabezpieczysz motocykl czy quada.

Co zyskujesz dzięki połączeniu alarmu motocyklowego z lokalizatorem?
Przede wszystkim możesz śledzić położenie motocykla, co jest ważne przy wypożyczalniach tego typu sprzętu. Pozycja z GPS jest odświeżana co 30 sekund, więc jesteś na bieżąco. Integracja alarmu motocyklowego z lokalizatorem GPS pozwala także na na zdalną blokadę motocykla. Po wzbudzeniu alarmu, dostaniesz powiadomienie SMS. Tak w ogromnym skrócie działa alarm motocyklowy z GPS (lokalizatorem) i powiadomieniem GSM.

Jeśli chcesz więcej informacji o monitoringu GPS, zajrzyj na stronę CarControl.pl

Montaż alarmu motocyklowego Hibernatus Plus w Warszawie? Nie ma sprawy. Możemy Cię umówić na dogodny termin. Skontaktuj się z nami:
dzwoń: 22 663 47 58
napisz: info@sklephadron.pl
odwiedź nas: Krasińskiego 59

 

Wasze Komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

W celu zapewnienia optymalnego funkcjonowania witryny, strona używa plików Cookies OK Czytaj więcej