Android Auto do Volvo

7 25 250

Niektóre auta mają Android Auto fabrycznie zaimplementowane a inne samochody można doposażyć w funkcjonalność Android Auto / CarPlay. Nie inaczej jest z Volvo. Mowa tu o modelach takich jak Volvo XC60, S80, S60 czy S90 jak też innych gdzie możliwa jest instalacja stosownego modułu.

Zobacz moduł do Volvo -> KLIKNIJ

Zobacz montaż modułu z wymianą ekranu wraz z instalacją kamerą cofania do Volvo XC60


Podobną instalację można wykonać w innych modelach Volvo.

Volvo z nawigacją RTI 
Nie od dziś można udoskonalić swoje Volvo. Kiedyś do ubogiej, fabrycznej nawigacji RTI podłączyliśmy np. kamerę cofania (właściwie to pozbyliśmy się nawigacji fabrycznej). Zrobiliśmy tak chociażby w Volvo S80 gdzie po wrzuceniu wstecznego biegu na ekranie nawigacji pojawiał się obraz zza samochodu.

Skoro mieliśmy już monitor, to grzechem byłoby nie podłączyć tu tunera DVB-T, co oznacza, że kierowca miał w swoim Volvo możliwość oglądania telewizji.

Nie zapomnieliśmy jednak o nawigacji. Wysłużoną i bezużyteczną nawigację, zastąpiliśmy w tym wypadku nawigacją NavRoad.

Android Auto / CarPlay do Volvo 
Zasada jest prosta: jeśli Twoje Volvo ma ekran, to może mieć też Android Auto (jeśli masz telefon z Androidem) lub CarPlay (jeśli masz iPhoe’a). Cała sztuka polega na podpięciu się lub na wymianie fabrycznego wyświetlacza w Volvo. Do tego dokładamy uniwersalny moduł Android Auto / CarPlay i gotowe. Niezależnie czy masz Volvo XC60, Volvo S60 czy też Volvo S90, jest taka możliwość w każdym z tych aut.

Moglibyśmy dużo pisać jak wygląda Android Auto w Volvo, ale lepiej zobaczyć to na naszym krótkim filmiku.


Mapy Google / Bluetooth w Volvo

W prezentowanym poniżej modelu Volvo XC60 za pomocą modułu Android Auto masz możliwość korzystania z Google Maps na ekranie nawigacji. Do tego uzyskujesz opcję przesyłania muzyki bezprzewodowo z telefonu na system audio w samochodzie. Skoro zaś jest Bluetooth, to wyprowadzając dodatkowy mikrofon, w Volvo uzyskasz także zestaw głośnomówiący.

Zobacz nasz uniwersalny moduł Android Auto/CarPlay

Samochodowa telewizja cyfrowa
Moduł Android Auto / CarPlay ma też możliwość wprowadzenia sygnały wideo, co pozwala na podłączenie np. tunera TV i oglądanie telewizji w samochodzie. W Volvo XC60 za pomocą tego modułu można także podłączyć USB, więc będziesz mógł oglądać filmy w samochodzie.

Kamera cofania do Volvo 
Nasz moduł Android Auto / CarPlay to nie tylko te dwie możliwości podłączenia telefonu pod radio samochodowe. Znajdziesz tu też możliwość podpięcia kamery cofania.

Można wybrać właściwie każdą uniwersalną kamerę cofania i zamontować w zależności od potrzeb (w ramce tablicy rejestracyjnej, wpuszczaną lub podwieszaną).

Kamerę cofania łączymy z modułem i gotowe; na ekranie nawigacji w Volvo mamy obraz z kamery cofania.

Jak zainstalować Android Auto
Od strony sprzętu wystarczy, wspomniany wcześniej moduł Android Auto / CarPlay oraz czasem konieczna będzie wymiana ekranu w Volvo. Po menu poruszasz się za pomocą wyprowadzonego manipulatora. Dźwięk powinien zostać wyprowadzony na system audio w Volvo (AUX).

Dotykowy ekran nawigacji w Volvo
Poruszanie się po menu Android Auto/CarPlay za pomocą manipulatora może być dla Ciebie niesatysfakcjonujące. Jest więc możliwość zamiany nawigacji np. w Volvo XC60 na ekran dotykowy. Oczywiście zakładając specjalną folię na ekran należy się liczyć, że jakość obrazu nieco spadnie. Zobacz jak wygląda taka dotykowa nawigacja Android Auto/CarPlay w Volvo XC60.


Jeśli jesteś zainteresowany montażem Android Auto / CarPlay w Volvo, zapraszamy do kontaktu. Możemy Cię także umówić na montaż takiego modułu w Warszawie.

Skontaktuj się z nami
dzwoń: 22 663 47 58
napisz (dołączając do danych auta, także zdjęcie fabrycznej nawigacji/radia): info@sklephadron.pl
odwiedź nas: Krasińskiego 59

Wasze Komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

 1. Łukasz mówi

  Super opcja nawet nie wiedziałem ze w moim aucie jest taka możliwość 😉 dzieki

 2. Ovidiu mówi

  S80 2015 ?
  I’m from romania.
  Thank you.

  1. Tomasz mówi

   technically, it can be done

 3. Oskuś mówi

  XC70 2009?

  1. Tomasz mówi

   kwestia nawigacji fabrycznej

 4. Raimond mówi

  Jakie sa ceny? , xc70 2008 z navigacyja. Jakie sa wybory ukomplektowania?

 5. kigo mówi

  Czy możliwa jest instalacja w v50 rok 2010?

W celu zapewnienia optymalnego funkcjonowania witryny, strona używa plików Cookies OK Czytaj więcej