Dlaczego warto posiadać zestaw głośnomówiący?

0 889

Zestawy głośnomówiące, na dobre zagościły w naszych samochodach. Na rynku mamy wiele rozwiązań, poczynając od fabrycznie zabudowanych systemów, kończąc na uniwersalnych i bezinwazyjnych zestawach głośnomówiących jak Parrot mini NEO HD. Właściwie każdy dopasuję odpowiednie urządzenie do swoich potrzeb, funduszy i sposobu użytkowania. Większość z Was wie, że przecież użytkowanie telefonu w samochodzie, poprzez trzymanie go w dłoniach,  jest prawnie zabroniony, dlatego pisząc o zestawach głośnomówiących, piszę o czymś zupełnie oczywistym. Niestety, nie dla wszystkich kierowców, bezpieczeństwo jazdy jest oczywiste.

Inspiracją to napisania tego wpisu była sytuacja, mojego znajomego, sprzed kilku dni. Poruszanie się w ruchu miejskim zawsze stanowi pewne niebezpieczeństwo, dość łatwo o kolizję czy drobną stłuczkę. Dzieje się tak nie tylko w Polsce, gdzie jakość umiejętności kierowców pozostawia wiele do życzenia- jednak to temat na bardzo długą dyskusję :), ale również w krajach, gdzie trzeba wykazać się sporymi umiejętnościami aby uzyskać prawo jazdy. Otóż kilka dni temu mój znajomy uczestniczył w zasadzie nie groźnej kolizji. Typowa miejska stłuczka- on zahamował na późnym pomarańczowym, kierowca za nim nie. Cóż zdarza się, w samochodzie znajomego – zresztą już klasyku- do zrobienia zderzak, reflektor. Klasyka miejskiej kolizji. Sprawca wypadku nie miał tyle szczęścia, jego nowoczesne auto zostało bardziej uszkodzone, jednak najważniejsze, że odbyło się bez szkód na osobach. Zapytacie mnie w takim razie, co kolizja mojego znajomego, ma wspólnego z zestawami głośnomówiącymi? To bardzo proste. Kierowca-sprawca całego zdarzenia przyznał się, że nie zahamował,  bo był zajęty rozmową przez telefon, a właściwie wybieraniem numeru, więc jego wzrok skupiony był na ekranie telefonu. Nie będę już pisał o możliwych skutkach takiego zachowania- zamiast pojazdu, przed nim mogli być ludzie na pasach itd. , myślę, że możliwych scenariuszy jest wiele.

Czy w tej sytuacji neguję korzystanie z telefonu podczas jazdy autem? Nie, wręcz przeciwnie. Osobiście dużo poruszam się po mieście i nie będę ukrywał, lubię pogadać ze znajomymi, szczególnie stojąc w korku. Ale spokojnie, używam zestawu głośnomówiącego, który rozpoznaje komendy głosowe, więc zwykle nawet nie wyjmuję telefonu z kieszeni, wsiadając do auta. Można??? A nawet trzeba! Pamiętajcie, bezpieczeństwo na drodze to podstawa. Wiele z produktów w sklepie Hadron to nie tylko fajne gadżety, to przede wszystkim urządzenia, które poprawiają bezpieczeństwo naszej jazdy. Zakup uniwersalnego zestawu głośnomówiącego takiego jak Parrot,  to nie jest duży wydatek w stosunku do bezpieczeństwa i komfortu, który nam zapewni. Ponadto uchroni nas przed mandatem 🙂

Spotkajmy się bezpiecznie na drodze!

Adam Walewski

Wasze Komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

W celu zapewnienia optymalnego funkcjonowania witryny, strona używa plików Cookies OK Czytaj więcej