Jak wybrać alkomat

0 366

Alkomat
Znany też jako tester trzeźwości, alkoholomierz, alkotest, tester alkoholu, czy miernik alkoholu służy do oszacowania zawartości alkoholu we krwi poprzez ilościowe określenie zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu za pomocą jednostki promila. Po wczorajszej imprezie z alkoholem, nie wiesz, czy możesz już bezpiecznie prowadzić? Dmuchnij i przekonaj się!

Alkomat znacznie poprawia bezpieczeństwo, przede wszystkim na drogach. W dużej mierze wypadki samochodowe spowodowane są właśnie przez nietrzeźwych kierowców. Dzięki testerowi będziesz mógł zweryfikować, czy Twój stan pozwala Ci na prowadzenie pojazdów. Czasami po tak zwanym “jednym piwku” kierowca decyduje się na jazdę samochodem czy motorem. Niech podda się testowi trzeźwości i sprawdzi, czy rzeczywiście nie stanowi zagrożenia na drodze. Uniknie w ten sposób nie tylko konsekwencji finansowych w postaci mandatu, ale i być może uratuje czyjeś życie.

Alkomaty znacząco przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa również w zakładach pracy, gdzie eliminują obecność pracowników nietrzeźwych, mało efektywnych, mogących narazić siebie lub innych ludzi na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia oraz takich, którzy po wypadku mogliby narazić nas na koszty długotrwałej rehabilitacji, czy reorganizacji firmy. Nie mówiąc o stratach i zniszczeniach sprzętu wynikających z błędów popełnionych przez nietrzeźwego pracownika.

Zobacz alkomat dla firm budowlanych, ochroniarskich itp. – Promiler iBlow

Na rynku dostępne są dobre testery półprzewodnikowe, precyzyjne alkoholomierze elektrochemiczne, czy profesjonalne alkomaty policyjne, uznanych producentów koreańskich takich jak DA Tech Co., Ltd czy Sentech, bardziej znane pod markami AlcoFind lub Promiler. Ale jaki alkomat kupić? Jak poprawnie go używać? Podpowiemy i podzielimy się swoimi opiniami oraz doświadczeniami. Pamiętaj, że ważna jest też okresowa kalibracja alkomatu, którą również wykonamy dla Ciebie! Szczegóły znajdziesz w opisach poszczególnych modeli.


Rodzaje alkomatów – podstawowe informacje

Alkomaty elektrochemiczne
Alkomaty elektrochemiczne są wykorzystywane głównie w policji, ale nic nie stoi na przeszkodzie byś miał taki w domu. Sensor jest czuły i odporny na inne substancje, które mogłyby utrudniać wykrycie alkoholu. Potrafi mierzyć z dokładnością do tysięcznych części. Ten alkomat pozwala na pomiary pasywne, gdy osoba podejrzana o spożywanie alkoholu nie chce poddać się badaniu lub gdy jest nieprzytomna. Jeżeli nie wiesz jaki alkomat wybrać, chętnie Ci pomożemy. Zapraszamy do zakładki kontakt.

Alkomaty półprzewodnikowe
Tanie i najpowszechniejsze alkomaty na rynku. To najprostsze modele, które wymagają ustnika. Są wrażliwe na substancje poboczne, takie jak dym papierosowy. Wynik pojawia się na wyświetlaczu z dokładnością do części dziesiątych, a czasami do setek. Wadą jest częsta kalibracja alkomatu, Warszawa i nasz sklep służy pomocą.

Różnice
Jakie są różnice między alkomatem półprzewodnikowym a elektrochemicznym? Wszystko zależy od sposobu pomiaru, czyli od sensora. Sensor z kolei wpływa bezpośrednio na dwie główne cechy alkoholomierzy: czułość i dokładność. Zasadniczo elektrochemiczny alkomat będzie bardziej czuły niż półprzewodnikowy. Tę cechę dość łatwo sprawdzić, ponieważ (zasadniczo) alkomat półprzewodnikowy będzie wskazywał z dokładnością do dziesiątych części promila. Natomiast alkomat elektrochemiczny do setnych i tysięcznych części promila.

Druga cecha to dokładność, która przekłada się na błąd pomiaru. Tu granica błędu może Cię wiele kosztować. Jeśli więc zależy Ci na dokładności, powinieneś wybrać alkomat elektrochemiczny. Błąd pomiaru w tych najbardziej profesjonalnych jest rzędu 0,02 mg/l. Alkomaty półprzewodnikowe (te najtańsze) charakteryzują się błędem na poziomie ok. 20 procent…Musisz też pamiętać, że ważna jest okresowa kalibracja alkomatu. Są to urządzenia pomiarowe, więc raz na jakiś czas trzeba je ustawiać zgodnie ze wzorcem. W naszej ofercie znajdziesz też alkomaty z darmową kalibracją.

Zobacz alkomaty z darmową kalibracją na naszej stronie


Prowadzenie pod wpływem alkoholu

Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu może przyczynić się do wypadku a dodatkowo jest wykroczeniem/przestępstwem. Wszystko zależy od zawartości alkoholu w Twojej krwi (zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu). Dozwolona ilość alkoholu dla kierowcy w Polsce to 0,2 promila (0,1 mg/l). Wykroczenie popełniasz prowadząc samochód przy wskazaniu 0,2 do 0,5 promila (0,1 – 0,25 mg/l). W takim przypadku jest to kwalifikowane jako jazda po spożyciu alkoholu. W razie zatrzymania przez policję grozi Ci kara grzywny od 50 do 5000 zł, 10 punktów karnych oraz utrata prawa jazdy od sześciu miesięcy do nawet trzech lat. Jeżeli spowodujesz wypadek grozi Ci pozbawienie wolności i dalsze konsekwencje. Przestępstwo ma miejsce, gdy jedziesz pod wpływem i badanie wykaże więcej niż 0,5 promila 0,25 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. W tym przypadku zachodzi stan nietrzeźwości. Za jazdę w tym stanie grozi nam 10 punktów karnych, kara grzywny uzależniona od dochodów. Ponadto będziesz musiał przekazać kwotę, nie mniejszą niż 5000 na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym. Grozi Ci także do dwóch lat pozbawienia wolności i utracenia prawa jazdy od 3 lat wzwyż. Jeżeli spowodujesz wypadek ze skutkiem śmiertelnym nawet do 12 lat.

Jeżeli wczoraj byłeś na suto zakrapianej imprezie i nie wiesz, czy możesz prowadzić pojazd, koniecznie to zweryfikuj. Alkomat pozwoli Ci oszacować w jakim jesteś aktualnie stanie. Dzięki temu możesz uniknąć przykrych konsekwencji finansowych, prawnych i moralnych.

Nie traktuj więc alkomatu jako swojego wroga i nie klnij pod nosem kiedy policja zatrzyma Cię podczas rutynowej kontroli. Znane są przypadki wypadków spowodowanych przez sławnych ludzi, polityków, celebrytów, którzy podczas prowadzenia pojazdów byli w stanie nietrzeźwości, a konsekwencje swojego nieprzemyślanego zachowania będą ponosić przez długie lata. Ten jeden raz “pod wpływem” sprawił, że przekreślili swoją karierę praktycznie na zawsze, niszcząc przy okazji czyjeś życie. Ucz się na błędach innych ludzi. Jeżeli nie chcesz mieć niewinnych osób na sumieniu, kup alkomat i w razie wątpliwości sprawdzaj swój stan. W razie wątpliwości skorzystaj z transportu miejskiego, taksówki bądź pomocy bliskiej osoby. Kilka złotych wydane na bilet w porównaniu z karą grzywny czy ludzkim życiem.

Alkomat – gdzie kupić?
Szukasz alkomatu? Zapraszamy do nas! Doradztwo i kalibracja. Alkomaty sklep w Warszawie? Tylko Hadron! Polecimy Ci najlepsze alkomaty, a ich cena będzie na Twoją kieszeń. U nas dostaniesz fachowe informacje, konkretne propozycje i produkty gotowe do użycia od zaraz. Możesz dokonać zakupów w naszym sklepie internetowym i odebrać towar na miejscu. Jeżeli jesteś spoza stolicy, a wybrany alkomat jest dostępny na stronie, wyślemy go niemalże natychmiast. Wszystko w trosce o Twoje bezpieczeństwo. Alkomaty, sklep, Warszawa – Hadron! U nas znajdziesz najlepsze modele i alkomaty. Cena ich na pewno Cię zadowoli!

Zobacz też naszą ofertę alkoblokad, czyli urządzeń, które nie pozwolą pijanemu kierowcy odpalić samochodu.

Wasze Komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

W celu zapewnienia optymalnego funkcjonowania witryny, strona używa plików Cookies OK Czytaj więcej