Jedna mała dioda LED w lampie przeciwmgłowej stawia czoła sceptykom

4 2 843

Ten wpis to wynik pewnej dyskusji jaka wywiązała się pod jednym z filmów na moim kanale YouTube. Otóż na filmie, prezentuję działanie lamp DuoLight, marki EinParts. To bardzo popularne ostatnio, w naszej ofercie, lampy, które łączą funkcję świateł dziennych i przeciwmgłowych.

Co ciekawe, do realizacji funkcji świateł dziennych zastosowano 4 diody, a do realizacji światła przeciwmgłowego, tylko 1 diodę LED. Wiadomo, prócz ilości, liczy się też moc diod, i ta zastosowana do funkcji popularnie zwanej „halogenem” jest naprawdę mocna. Na filmie świecę lampami to tu to tam, po ścianach, to w obiektyw aparatu, to sobie po oczach, nabierając przekonania że to naprawdę mocne światło. Ale oglądających ten materiał filmowy, to nie przekonało. W komentarzu ktoś napisał „Tą lampą raczej ludzie sobie świecić po pokoju nie mają zamiaru….” i trudno się z tym nie zgodzić.

Tyle że ja w przeciwieństwie do komentujących, widziałem lampy na żywo. Wiem że dadzą sobie one radę nie tylko w pomieszczeniu. Jak to udowodnić nie dysponując drogim, profesjonalnym sprzętem, do pomiaru ilości generowanego światła ?

Postanowiłem poprosić jednego z moich klientów, o przesłanie kilku zdjęć z działania tych lamp w terenie. Światła zamontowane są w Toyocie, a próba ma miejsce na nieoświetlonej drodze. Dla porównania przydały by się jeszcze standardowe „halogeny” … no ale ciężko tak to wszystko zorganizować.

Prezentacja jakości świecenie świateł DuoLight
Światła dzienne i przeciwmgłowe LED DuoLight od EinParts

Nie wiem jak Ty, ale moim zdaniem, ta jedna dioda LED, naprawę daje radę. Pomaga doświetlić pobocze oraz to co jest przed głównym snopem świateł mijania. Nazwa DuoLight, jest jak najbardziej uprawniona, to dzienne i przeciwmgłowe w jednym.

Havranek

Wasze Komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

 1. Patryk mówi

  Niestety ale oświetlenie samochodowe jest często lekceważone przez kierowców. Byle tylko kupić pierwszą lepszą (i najtańszą) żarówkę i aby świeciła… mało kto przykłada do tego większa uwagę.

 2. Przemek mówi

  Moim zdaniem też lepiej zainwestować w lepsze oświetlenie. Dbamy przecież przede wszystkim o swoje bezpieczeństwo jak i innych kierujących. Ja mieszkam w Bieszczadach, gdzie jest mało dróg oświetlonych latarniami. Dlatego zawsze wybieram najlepszy produkt pod tym względem.

 3. Sławek mówi

  Witam. Czy aby mały pobór prądu żarówki LED’owej nie powoduje błędu w komputerze i nie wyświetla się komunikat o wadliwym świetle przeciwmgłowym? I po włączeniu tych lamp LED DuoLight ile doświetla pobocze?

  1. Paweł Ślubowski mówi

   Mały pobór prądu może być problemem. Dlatego są tez wersje ze specjalnymi obciążnikami prądowymi, które zwiększają pobór prądu. Niestety nie rozumiem jak mam odpowiedzieć na pytanie „ile doświetla pobocze” ….. Mogę napisać ogólnie, że lampy przeciwmgłowe LED marki EinParts, dają nieznacznie mniej światła od typowych świateł na żarówkach. To nie jest oferta dla osób które chcą uzyskać więcej światła przeciwmgłowego. To jest oferta dla osób które nie chcą tracić świateł przeciwmgłowych, montując dzienne w ich miejscu a dodatkowo, ładny miała zimna barwa jest wartością dodaną.
   Zobacz też nowe tańsze światła DUO https://sklephadron.pl/lampy-dzienne-drl/4256-swiatla-led-dzienne-drl-przeciwmglowe-wlf201.html

W celu zapewnienia optymalnego funkcjonowania witryny, strona używa plików Cookies OK Czytaj więcej