Kamera do Anglika Twoim lewym okiem – poszukiwany okulista?

7 12 351

Ostatnio zadzwonił do mnie redaktor z TVN Turbo, Pan Łukasz Byśkiewicz i zapytał, czy mam w ofercie „lewe oko” … Nieco zdębiałem, bo ni w ząb nie wiedziałem, o co chodzi i na uszy nie słyszałem – lewe oko, a co to takiego? W końcu nie prowadzę przychodni, okulistą też nie jestem, ja tu tylko sklep z elektronicznymi gadżetami do samochodu mam.

Pan Łukasz szybko mi wyjaśnił, że chodzi o specjalny zestaw kamery z monitorem. Taką kamerę montuje się gdzieś z lewej strony pojazdu, np. pod lusterkiem, zaś monitor wewnątrz i już mamy gotowy, zbawienny dla bezpieczeństwa w ruchu samochodowym zestaw dla posiadaczy anglików. Temat tym bardziej jest gorący, bo ponoć Unia Europejska deliberuje nad tym, aby takie samochody można było legalnie bez przeróbek rejestrować w krajach wspólnoty.

Hadron w TVN Turbo - 'lewe oko do anglika'

W pierwszej chwili odpowiedziałem że nie mam niczego takiego. Jednak po dłuższej rozmowie i zastanowieniu się, stwierdziłem, że taki zestaw „lewego oka” można złożyć z elementów, które mam od dawna w swojej ofercie.

Wystarczy mała kamera samochodowa, ale nie ta od cofania, bo ma funkcję lustra i często nanosi linie podziałki odległości. To musi być kamera z przeznaczeniem na przód pojazdu oraz zwykły monitor LCD. Połączone ze sobą są świetnym asystentem dla kierowcy samochodu z kierownicą po prawej stronie.

Oczywiście złożyliśmy taki zestaw, aby Panowie z TVN Turbo mieli możliwość przetestowania sprzętu i nagrania materiału video.

Problem z wyprzedzaniem w samochodach z kierownicą po prawej stronie? Sugerujemy zatem kamerę i mały monitor. Z polecanych kamer może to być np. CMD BK, którą można umieścić w lewym górnym rogu a do tego jakiś mały monitor.

Wasze Komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

 1. Marek mówi

  Uzywam takiej kombinacji w moim aucie juz od 5 lat, spisuje sie fantastycznie, nawet lepiej od auta z kierownicą po lewej gdyż kamerke mam wmontowaną w lewy kierunkowskaz.
  GENIALNE ROZWIAZANIE POLECAM NA 110%

  1. Paweł mówi

   Witam. Jaką ma Pan zamontowana kamerkę? Myślę nad takim rozwiązaniem w swoim samochodzie

  2. Marcin mówi

   Jaka ma pan kombinacje ja mam peryskopowa lusterko i jest lipa odpada od szyby i ustawienie tego przysparza tyle nerwów że 😡😡😡😡

 2. Magda mówi

  Posiadam Mercedesa sprowadzonego z UK i zarejestrowanego w Polsce. Mój chłopak zainstalował mi kamerę w górnym lewym rogu a ekranik kolo lusterka wstecznego i problem z wyprzedzaniem prysł jak bańka mydlana 🙂

 3. pawlo mówi

  sprawdzałem te kamerki sa do tyłu auta na przód sie nie nadaja bo powstaje odbicie lustrzane musi byc kamera do jazdy na przednia szybe

 4. Paweł mówi

  Kamerka się kompletnie nie nadaje.. widoczność jest może na 20 metrów dalej nic nie widać. Nie nadaje się do wyprzedzania.. wprowadziliście w blad swoim proponowaniem i 300 w plecy

W celu zapewnienia optymalnego funkcjonowania witryny, strona używa plików Cookies OK Czytaj więcej