Kamera do Anglika Twoim lewym okiem – poszukiwany okulista?

Ostatnio zadzwonił do mnie redaktor z TVN Turbo, Pan Łukasz Byśkiewicz i zapytał, czy mam w ofercie „lewe oko” … Nieco zdębiałem, bo ni w ząb nie wiedziałem, o co chodzi i na uszy nie słyszałem – lewe oko, a co to takiego? W końcu nie prowadzę przychodni, okulistą też nie jestem, ja tu tylko sklep z elektronicznymi gadżetami do samochodu mam.

Pan Łukasz szybko mi wyjaśnił, że chodzi o specjalny zestaw kamery z monitorem. Taką kamerę montuje się gdzieś z lewej strony pojazdu, np. pod lusterkiem, zaś monitor wewnątrz i już mamy gotowy, zbawienny dla bezpieczeństwa w ruchu samochodowym zestaw dla posiadaczy anglików. Temat tym bardziej jest gorący, bo ponoć Unia Europejska deliberuje nad tym, aby takie samochody można było legalnie bez przeróbek rejestrować w krajach wspólnoty.

Hadron w TVN Turbo - 'lewe oko do anglika'

W pierwszej chwili odpowiedziałem że nie mam niczego takiego. Jednak po dłuższej rozmowie i zastanowieniu się, stwierdziłem, że taki zestaw „lewego oka” można złożyć z elementów, które mam od dawna w swojej ofercie.

Wystarczy mała kamera samochodowa, ale nie ta od cofania, bo ma funkcję lustra i często nanosi linie podziałki odległości. To musi być kamera z przeznaczeniem na przód pojazdu oraz zwykły monitor LCD. Połączone ze sobą są świetnym asystentem dla kierowcy samochodu z kierownicą po prawej stronie.

Oczywiście złożyliśmy taki zestaw, aby Panowie z TVN Turbo mieli możliwość przetestowania sprzętu i nagrania materiału video. Jednocześnie wstawiłem go do naszego sklepu i oferty. W końcu skoro Anglików ma być coraz więcej, to niech będzie bezpiecznie smiley

Acha – reportaż o „lewym oku” poniżej:

Błyskawiczna przesyłka w 3 godziny u Ciebie
PREVIOUS POST
CB antena President Virginia – prawie jak FM’ka
NEXT POST
 1. Marek says:

  Uzywam takiej kombinacji w moim aucie juz od 5 lat, spisuje sie fantastycznie, nawet lepiej od auta z kierownicą po lewej gdyż kamerke mam wmontowaną w lewy kierunkowskaz.
  GENIALNE ROZWIAZANIE POLECAM NA 110%

  1. Paweł says:

   Witam. Jaką ma Pan zamontowana kamerkę? Myślę nad takim rozwiązaniem w swoim samochodzie

 2. Magda says:

  Posiadam Mercedesa sprowadzonego z UK i zarejestrowanego w Polsce. Mój chłopak zainstalował mi kamerę w górnym lewym rogu a ekranik kolo lusterka wstecznego i problem z wyprzedzaniem prysł jak bańka mydlana 🙂

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *