Wideorejestratory 70mai, czyli budżetowe rozwiązania

5 5 544

wideoejestratory 70mai

70mai to linia wideorejestratorów, które celują w odbiorcę szukającego budżetowych rozwiązań. Czy tańszy rejestrator to gorszy rejestrator? Niekoniecznie. Trzeba się oczywiście zgodzić na kilka kompromisów, ale co do jakości nagrań nie można powiedzieć złego słowa o 70mai. Dodatkowo jest pewien smaczek, który pozytywnie nas zaskoczył w kamerach 70mai kiedy testowaliśmy te urządzenia. Chodzi o system wspomagania kierowcy czyli ADAS, ale po kolei.

Wideorejestrator Xiaomi?
Jeśli ktoś wrzuci w wyszukiwarkę Google frazę: „wideorejestrator Xiaomi”, to wyskoczy mu kilka propozycji kamer od 70mai. Przypadek? Nie sądzę. Oczywiście rejestratory 70mai nie są sygnowane logiem Xiaomi, ale jest pewne połączenie między chińskim producentem taniej elektroniki a naszymi kamerami. Otóż 70mai jako marka korzysta z ekosystemu Xiaomi. Być może było więc tak, że Xiaomi wykupiło start up, dodało „know how” i mamy markę 70mai. Co jeszcze łączy Xiaomi z 70mai? Niska cena oferowanej elektroniki.

70mai – podstawowe modele
Podstawowe modele kamer 70mai są trzy: A400, A500S i A800S. Wszystkie te modele znajdziesz u nas na stronie wraz z bardziej szczegółowym opisem. Na tę chwilę wystarczy, jeśli powiemy, że te modele (poza oczywistymi różnicami w wyglądzie) różnią się jakością komponentów i rozdzielczością. 70mai A400 nagrywa w jakości 2,5K, A500S też w 2,5K, ale ma na pokładzie przetwornik SONY i w końcu A800S nagrywa w 4K i też ma przetwornik SONY. Zasadniczo są to kamery jednokanałowe (tylko na przód). Niektóre modele są dwukanałowe, czyli na przód i tył auta. Co do zasady do każdej przedniej kamery można też dokupić kamerę tylną oddzielnie.

Jakość nagrań w 70mai
O jakości nagrań można dużo mówić, ale to jak taniec o architekturze. Postanowiliśmy więc zadać Wam małą zagadkę. Zestawiliśmy nagrania z wideorejestratora 70mai A500S z kamerą Viofo A119 V3. Żeby nie było tak łatwo nie podpisaliśmy które nagranie jest z której kamery. Zgadujcie 🙂


Czemu akurat zestawiliśmy 70mai z Viofo A119 V3? Dlatego, że jest to według nas najlepsza kamera samochodowa jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny. Nie rozstrzygając widać, że oba nagrania są zasadniczo do siebie podobne jeśli idzie o jakość obrazka.

WiFi i język polski w standardzie
To dość niespotykane jeśli chodzi o sprzęt w tej kategorii cenowej. Nawet najtańsza z kamer 70mai, czyli A400 ma WiFi. Co dziwniejsze te kamery posiadają wyświetlacze, więc nie było potrzeby instalowania WiFi. Modułu WiFi należy się spodziewać raczej w kamerach bez wyświetlacza jak np. w BlackVue. Niemniej tu, 70mai zalicza dużego plusa, bo wszystkie te kamery można obsługiwać z poziomu aplikacji właśnie dzięki modułowi WiFi. W modelu A800S jest to nawet WiFi dwuzakresowe (2,4/5GHz) więc np. ściąganie nagrań powinno być szybsze. Jeszcze większy plus za język polski zarówno w menu kamery jak i w aplikacji. Nie oszukujmy się, to sprzęt robiony w Chinach więc mogliby ograniczyć się do języka angielskiego i też by się sprzedawało. Zwłaszcza, że niektórzy drożsi bracia 70mai nie mają języka polskiego w aplikacji. Drugi, duży plus dla 70mai.

Jakość wykonania kamer 70mai
Niska cena sugeruje niską jakość użytych materiałów. W przypadku kamer 70mai tak nie jest. Plastik, z którego kamery te są wykonane mógłby spokojnie zagościć w produktach z wyższej półki. Nic tu nie skrzypi, nic nie trzeszczy, więc jakość wykonania nie zostawia pola do popisu malkontentom.

Zaskakujący ADAS, czyli asystent kierowcy
System ADAS to w założeniu dodatkowa umiejętność kamery samochodowej, która ma ostrzegać kierowcę. Generalnie wyróżnia się trzy podstawowe funkcje w ramach ADAS:
LDWS – system dźwiękowego ostrzegania przed zmianą pasa ruchu (kamera widzi linie na drodze i reaguje przy zbliżaniu się krawędzi); w założeniu ma to chronić kierowcę jeśli ten zaliczyłby mikrodrzemkę za kierownicą
FCWS – system dźwiękowego ostrzegania przed zbyt szybkim zbliżaniem się do auta na naszym pasie ruchu
FVDW – system dźwiękowego ostrzegania jeśli zagapisz się i auto przed Tobą odjedzie

Posiadanie takiego systemu oczywiście nie jest głównym i najważniejszym wyposażeniem rejestratora w samochodzie i do tej pory był on po macoszemu traktowany przez producentów kamer samochodowych. Próbowało to zrobić Viofo, wyszło słabo. Próbowała marka Alpine (Thinkware) w modelu F800Pro i tu już było to zrobione lepiej.


Marka 70mai zrobiła to dobrze. Skuteczność tego rozwiązania jest tu ponad przeciętną. System z reguły dobrze rozpoznaje np. próbę zmiany pasa ruchu. Jeśli więc ktoś szuka wideorejestratora z dobrze działającym systemem ADAS, to szczerze rekomendujemy 70mai A500S, w którym tę funkcję przetestowaliśmy (zobacz). Oczywiście taki system może być też irytujący w czasie zwykłego używania auta w warunkach miejskich, ale coś za coś.

Konieczne kompromisy w 70mai
Estetykę zostawiamy na boku, bo każdy będzie miał tu inne zdanie (chociaż w modelu A400 sposób montażu i brak dyskrecji ma tu ogromne znaczenie). Największym minusem tych kamer jest tryb parkingowy. Działa on tu tylko na wstrząs. Kamera nie nagra materiału poprzez wykrycie ruchu. Nie mówiąc tu o buforowaniu nagrania. Mówiąc konkretniej, ktoś musi uderzyć w Twoje auto, dopiero wtedy kamera włącza nagrywanie a włączenie kamery (wyjście z trybu uśpienia) to kilka/kilkanaście sekund zwłoki. Takie rozwiązanie posiada oczywistą wadę. Ktoś uderzając w Twoje auto po kilku/kilkunastu sekundach może być już daleko i nic Ci nie da nagranie z kamery. Do tego żeby ten tryb parkingowy zadziałał kamera musi być podłączona za pomocą dodatkowego adaptera.

Podsumowanie
Wideorejestratory 70mai to naprawdę dobre rozwiązanie z tej półki cenowej (70 mai A400 to na dziś niecałe 300 zł) uwzględniając jakość nagrań, której producent nie musi się wstydzić. Polecamy te kamery samochodowe jeśli chcesz mieć tylko rejestrator drogi. Jeśli chcesz mieć rejestrator nagrywający dobry materiał z trasy a dodatkowo z dobrym trybem parkingowym, to trzeba wybrać np. Viofo, ale trzeba się liczyć tu z wyższą ceną (Viofo A119 V3 to na dziś ok. 500 zł – zobacz).

Wideorejestratory 70mai pochodzą z polskiej dystrybucji, więc ich zakup u nas jest objęty pełną ochroną konsumencką w zakresie gwarancji i rękojmi.

Więcej informacji można uzyskać u nas:
dzwoń: 22 663 47 58
napisz: info@sklephadron.pl
odwiedź nas: Krasińskiego 59

Wasze Komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

 1. Anto999 mówi

  Budżet wiele zmienia, jeśli chodzi o zapewnienie swojemu samochodowi bezpieczeństwa. Rzadko się o tym, jednak duży wpływ na to, mają naklejki ochronne na auto chroniące przed rysami. Osobiście polecam: http://fable.net.pl/naklejki-ochronne-oklejanie-samochodow-aut-piotrkow/

 2. KamilDoma mówi

  Jakościowa kamera to dobra rzecz – szczególnie kiedy mamy na uwadze innych kierowców. Warto pamiętać o tym, że zawsze pomocna może się okazać pomoc drogowa Stryków to miasto, które znam i mogę polecić jeden zakład.

  Polecam: http://pomocdrogowazgierz.pl/

 3. Tadeuszkoperek mówi

  Napiszę w najbliższym czasie! 🙂

  Szczerze mówiąc, miałem ostatnio kolizję i w praktyce, przydałaby się taka kamera, która by rejestrowała szczegółowo otoczenie. Dobrze, że pomogła mi fachowa pomoc drogowa Poznań jest miejscowością, w której działa wiele firm i jedna z nich zasługuje na moją uwagę.

  Nie wspominałem, ale polecam: https://transpomoc.com.pl/

 4. Edward VD mówi

  Jestem pod wrażeniem tego, jak został przedstawiony temat w artykule. Wchodząc na stronę liczyłem, że uda mi się dowiedzieć czegoś więcej i się nie zawiodłem. Czytając podobne wpisy w sieci można się pogubić…

 5. Krzysztof mówi

  70mai A500S pro+ posiada nagrywanie non stop w trybie parkingowym a więc mamy wszystko na tacy jakby coś się stało, proszę poprawić opis

W celu zapewnienia optymalnego funkcjonowania witryny, strona używa plików Cookies OK Czytaj więcej