Android Auto w Audi

0 4 355

Tytuł tego artykułu w pełnej wersji musiałby brzmieć: Android Auto i Apple CarPlay w Audi Q5 – wady i zalety. W każdym razie postaramy się przedstawić Wam jak zainstalować Android Auto/CarPlay w Audi, jak przygotować telefon oraz najważniejsze: co daje nam Android Auto w samochodzie.

I od razu trzeba sobie powiedzieć: na dzień dzisiejszy (październik 2019) nie możesz sobie po prostu pobrać Android Auto na telefon. Nie możesz też w części samochodów po prostu sparować telefonu z radiem i cieszyć się tym systemem. Niestety nie mamy też iPhone’a, więc nasze obserwacje na temat Apple CarPlay opierają się na pożyczonym telefonie i ograniczają się do stwierdzenia, że CarPlay wygląda lepiej w samochodzie. Tak czy inaczej, jeśli masz telefon na Androidzie i posiadasz Audi Q5 (nasz egzemplarz jest z 2018 roku, MMI Radio Plus) zapraszamy do obejrzenia naszych materiałów.

Najpierw samo podłączenie. Do instalacji w samochodzie Android Auto (CarPlay) potrzebny był odpowiedzni moduł. Mieliśmy okazję testować dwa moduły, z dwóch różnych źródeł. Oba podłącza się na zasadzie Plug&Play, oba miały możliwość dołożenia CarPlay, ale… ale obejrzyjcie pierwszą cześć naszych przygód z Android Auto w Audi.


Drugim krokiem jest ściągniecie Android Auto na telefon. Nie jest to tak proste jak instalacja każdej innej aplikacji na telefonie, ponieważ aplikacja Android Auto nie jest dostępna w Polsce oficjalnie w sklepie Google Play. Trzeba więc nieco pokombinować, ale w drugim filmie na YouTube pokazujemy:
– gdzie pobrać Android Auto
– jak pobrać Android Auto w Polsce (jak ściągnąć Android Auto)

Co zrobiliśmy w skrócie:
– zainstalowaliśmy aplikację rozpoznającą architekturę telefonu (Droid Info)
– ściągnęliśmy Android Auto APK (w wersji odpowiedniej dla telefonu)
– włączyliśmy debugowanie USB w telefonie

Posługiwaliśmy się telefonem: Samsung Galaxy S10


Szukasz prostszego rozwiązania do swojego samochodu i chcesz mieć Android Auto/CarPlay?
Zobacz radia Alpine, które oferują Ci taką możliwość -> KLIKNIJ

W razie pytań:
dzwoń: 22 663 47 58
napisz: info@sklephadron.pl
odwiedź nas: Krasińskiego 59

Wasze Komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

W celu zapewnienia optymalnego funkcjonowania witryny, strona używa plików Cookies OK Czytaj więcej