Nasiśnij Enter aby Wyszukać
Koniecznie sprawdź nasze aktualne promocje na sklepie internetowym sklephadron.pl

Black Friday – okazja czy pułapka dla naiwnych?

24 listopada 2017

 

Black Friday - okazja czy naiwność?

Black Friday – okazja czy naiwność?

Powiedzmy, że masz ochotę na frytki. Zasadniczo masz więc trzy opcje:

  1. Możesz zasadzić ziemniaki i rzepak i poczekać aż wyrosną. Potem zebrać ziemniaki i wycisnąć olej z rzepaku. Ta opcja wydaje się najtańsza. 
  2. Możesz iść do lokalnego warzywniaka, kupić ziemniaki i butelkę oleju rzepakowego. Ta opcja jest nieco droższa, bo warzywniak do ceny ziemniaków nalicza marżę za swoje usługi jako pośrednika.
  3. Możesz też iść do restauracji i zamówić frytki. Opcja jest najwygodniejsza, bo nie zachlapiesz się olejem, kuchnia przygotuje i ktoś po Tobie zmyje. Jest to jednak opcja najdroższa. 

Co to ma wspólnego z Black Friday? 

Otóż wiele osób uważa, że Black Friday jest łapaniem naiwnych. I rzeczywiście tak bywa w przypadku sklepów, które podwyższają cenę zaraz przed Czarnym Piątkiem, żeby potem udawać, że cena spadła. 

Black Friday - okazja czy naiwność?

Black Friday – okazja czy naiwność?

Wróćmy jednak do przykładu z frytkami. Black Friday może być sytuacją win-win. Sprzedawcy rezygnują z części swojej marży i wietrzą magazyny a klienci (czyli każdy z nas) ma szansę, aby kupić rzeczy po niższej cenie. Klasyczna sytuacja, gdzie obie strony są zadowolone. Możesz uprawiać ziemniaki, żeby zjeść frytki – jesteś wolny i to Twoje prawo. Możesz też kupić ziemniaki w sklepie. Sklep ma prawo obniżyć cenę ziemniaków w ramach jakiejś akcji promocyjnej np. Ziemniaczany Piątek. Podejrzewam, że nikt nie zarzuca sklepom, że organizują Ziemniaczany Piątek…

My, w Hadronie – sklepie z elektroniką samochodową, postanowiliśmy się w tym roku przyłączyć do Black Friday. Sami jesteśmy ciekawi efektów, ponieważ przeceny na niektóre produkty oscylują wokół 90%. 

Całą ofertę znajdziecie pod adresem SklepHadron.pl, ja postanowiłem wyjąć tylko kilka “smaczków” 🙂

Pisać można wiele, tylko po co jeśli sam możesz sprawdzić. Szukasz czegoś z dziedziny elektroniki samochodowej? Zapraszamy na SklepHadron.pl

Nie ma jeszcze komentarzy, dodaj jeden poniżej.

t Twitter f Facebook g Google+