Black Friday – okazja czy pułapka dla naiwnych?

0 654

 

Black Friday - okazja czy naiwność?
Black Friday – okazja czy naiwność?

Powiedzmy, że masz ochotę na frytki. Zasadniczo masz więc trzy opcje:

  1. Możesz zasadzić ziemniaki i rzepak i poczekać aż wyrosną. Potem zebrać ziemniaki i wycisnąć olej z rzepaku. Ta opcja wydaje się najtańsza. 
  2. Możesz iść do lokalnego warzywniaka, kupić ziemniaki i butelkę oleju rzepakowego. Ta opcja jest nieco droższa, bo warzywniak do ceny ziemniaków nalicza marżę za swoje usługi jako pośrednika.
  3. Możesz też iść do restauracji i zamówić frytki. Opcja jest najwygodniejsza, bo nie zachlapiesz się olejem, kuchnia przygotuje i ktoś po Tobie zmyje. Jest to jednak opcja najdroższa. 

Co to ma wspólnego z Black Friday? 

Otóż wiele osób uważa, że Black Friday jest łapaniem naiwnych. I rzeczywiście tak bywa w przypadku sklepów, które podwyższają cenę zaraz przed Czarnym Piątkiem, żeby potem udawać, że cena spadła. 

Black Friday - okazja czy naiwność?
Black Friday – okazja czy naiwność?

Wróćmy jednak do przykładu z frytkami. Black Friday może być sytuacją win-win. Sprzedawcy rezygnują z części swojej marży i wietrzą magazyny a klienci (czyli każdy z nas) ma szansę, aby kupić rzeczy po niższej cenie. Klasyczna sytuacja, gdzie obie strony są zadowolone. Możesz uprawiać ziemniaki, żeby zjeść frytki – jesteś wolny i to Twoje prawo. Możesz też kupić ziemniaki w sklepie. Sklep ma prawo obniżyć cenę ziemniaków w ramach jakiejś akcji promocyjnej np. Ziemniaczany Piątek. Podejrzewam, że nikt nie zarzuca sklepom, że organizują Ziemniaczany Piątek…

My, w Hadronie – sklepie z elektroniką samochodową, postanowiliśmy się w tym roku przyłączyć do Black Friday. Sami jesteśmy ciekawi efektów, ponieważ przeceny na niektóre produkty oscylują wokół 90%. 

Całą ofertę znajdziecie pod adresem SklepHadron.pl, ja postanowiłem wyjąć tylko kilka „smaczków” 🙂

  • Znakomita kamera samochodowa DDpai X2 Pro mini – czyli mała czarna, współpracująca ze smartfonem dwukanałowa kamera z GPS, G-Sensorem i mnóstwem innych rzeczy w środku. Przetestowana przez nas, więc wiemy o czym mówimy. 
  • Antyradar Whistler, także przetestowany przez nas i doceniony przez klientów. Do czego służy antyradar, to wiedzą wszyscy, więc nie trzeba się rozpisywać. Grunt, że działa. 
  • Bezprzewodowe słuchawki NVOX na podczerwień – idealne do dwuzagłówkowych odtwarzaczy DVD z transmisją podczerwieni.

Pisać można wiele, tylko po co jeśli sam możesz sprawdzić. Szukasz czegoś z dziedziny elektroniki samochodowej? Zapraszamy na SklepHadron.pl

Wasze Komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

W celu zapewnienia optymalnego funkcjonowania witryny, strona używa plików Cookies OK Czytaj więcej