Stacja multimedialna Parrot ASTEROID Smart – Android w natarciu!

0 975

Ktoś kiedyś pytał, dlaczego w samochodzie nie można mieć tego, co w domu: komputera, eMPe3, USB, wyświetlania zdjęć prosto z kart SD, oglądania telewizji w samochodzie, filmów z pendrive’a, etc. Niedawno doszły pytania o Androida, który na dobre zagościł w smartfonach wraz z niezliczoną ilością aplikacji. I oto nadeszła odpowiedź: stacja multimedialna Parrot ASTEROID Smart. Kombajn multimedialny, który ma wszystko i jeszcze więcej.

Ale po kolei: stacja multimedialna Parrot ASTEROID Smart to urządzenie infotaiment dedykowane samochodom (a jakże) i oparte na systemie Android. Sprzęt potrafi tyle, ile będziemy chcieli, czyt. ile aplikacji mu wgramy. Soft możemy pobrać ze sklepu ASTEROID Market, ale z racji tego, że Parrot nie namieszał zbyt głęboko w samym systemie, z pewnością będziemy mieć szansę na dogranie dowolnego software’u, w tym AutoMapy, czy Yanosika.

Nadciąga ASTEROID

Stacja multimedialna może też być podłączona do Internetu, i to na wiele różnych sposobów. Otrzymujemy zatem Internet w podróży nie tylko do przeglądania stron, ale słuchania radia internetowego, czy do ściągania informacji o natężeniu ruchu drogowego.

internet z palca ASTEROID + telefon muzyka z nośnika - tutaj z jabłuszka

W dziedzinie multimediów samochodowych Parrot ASTEROID Smart nie ma sobie równych. Stacja multimedialna jako jedyna na rynku posiada aż 4 złącza USB do podłączenia: modemu USB, pendrive‘a z muzyką lub filmami, iPoda i jeszcze jedno nam zostanie, w razie "W". Parrot przyłożył się do sfery muzycznej, oferuje odtwarzanie muzyki z pamięci przenośnych typu USB, czy kart SD, a także bezpośrednio z telefonu, iPod’a, czy iPhone’a, przy połączeniu z siecią można też słuchać radia internetowego.

Parrot ASTEROID Smart od zaplecza

Do naszego systemu car audio możemy bez przeszkód podłączyć wzmacniacz wielokanałowy. Tylna ścianka oferuje m.in.: 3 pary wyjść audio: na przód, na tył i dla subwoofera. Wszystkim sterujemy multidotykowym wyświetlaczem TFT 6,2 cala o rozdzielczości 800×400 pikseli. Mimo wszystko, jak na Parrot’a to wciąż mało ‘gadżetów’. Więc co jeszcze nas zaskoczy? Parrot ASTEROID Smart może wyświetlać obraz video z różnych źródeł: z kamery cofania, nawigacji, przenośnego odtwarzacza filmów, tunera DVB-T. Urządzenie może wyświetlić ulubiony film, czy kreskówkę na monitorach zagłówkowych lub w podsufitce.

Parrot ASTEROID + kamera cofania Stacja + nawigacja ASTEROID z podpiętym tunerem DVB-T. Po prostu bajka.

Kontynuując wyliczankę, otrzymujemy też do dyspozycji antenę GPS i dołączoną do systemu nawigację. Samochodowa stacja multimedialna Parrot ASTEROID Smart obsługuje jednoczesne połączenia z dwóch telefonów (np.: telefon prywatny i służbowy). Parrot nie byłby sobą, gdyby nie dodał najwyższej jakości mikrofonu.

antena GPS pomaga określić pozycję pojazdu nawigacja nas prowadzi co słychać? Wszystko ! Dzięki mikrofonowi z najwyższej półki

I wreszcie deser: producent zadbał o to, by jego samochodowa stacja multimedialna posiadała standardowy wymiar 2-DIN, więc zamontujemy ją w slocie na 2-DINowy radioodbiornik. Przy tym jest kompatybilna z opcjonalnym sterowaniem z kierownicy Parrot UNIKA, przeznaczonym do zestawów głośnomówiących.  I na zakończenie zdejmowany panel przedni, dzięki któremu nie musimy obawiać się o kradzież naszego ‘cacka’.

Piękny zestaw

POLECAM!

Wasze Komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

W celu zapewnienia optymalnego funkcjonowania witryny, strona używa plików Cookies OK Czytaj więcej