Dwa różne rejestratory Prestigio 300 i 310 – ta sama cena, ale czy taka sama jakość ?

0 316

Jak zabierałem się do zrobienia porównania DVR-ów Prestigio, model RoadRunner 300 był droższy od modelu 310 o jakieś 23zł, przynajmniej w sklepie Hadron. Po nakręceniu materiału, przyjechała do nas nowa dostawa 300-tek, a cena zakupu zrównała się z modelem 310.

Tak więc w porównaniu wzięły udział rejestratory trasy tej samej marki, o identycznych parametrach i ostatecznie, tej samej cenie. Różnice między nimi sprowadzają się jedynie do wyglądu. Model Prestigio RoadRunner 310 ma otwierany 2" calowy ekran LCD i wbudowane diody doświetlające. Natomiast model 300 jest zamknięty w kompaktowej obudowie bez żadnych ruchomych (prócz klapki na baterię) elementów i bez diod doświetlających.

Przy okazji może warto rozprawić się z pewnym mitem związanym z diodami doświetlającymi. Okazuje się, że wielu klientów właśnie szuka i dopytuje mnie o takie diody w rejestratorach, licząc na to, że podczas jazdy doświetlą one pole przed kamerą i obraz zarejestrowany nocą będzie wyraźniejszy, jaśniejszy, lepszy. Nic bardziej mylnego, takie diody dają niewiele światła, które jest niczym w porównaniu do świateł z reflektorów pojazdu. Co więcej, takie diody, a właściwie ich światło, odbija się od przedniej szyby pojazdu i wpływa niekorzystnie (blikuje) na nagrany materiał.

Po co więc diody doświetlające w rejestratorach DVR? A no po to, że takie rejestratory można wykorzystać jako małe ręczne kamerki i nagrywać nimi dyskretnie (lub nie) jakieś materiały prosto z ręki. Nagrywając materiał przy słabym lub żadnym oświetleniu, na niewielkich odległościach, diody faktycznie mogą doświetlić filmowany obiekt. Oczywiście świecenie diod można włączyć i wyłączyć w zależności od potrzeb.

No dobrze, nie będę się teraz rozpisywał i dla niecierpliwych, film z porównania poniżej

Oba rejestratory są stosunkowo tanie – ok 200zł, dobrze wykonane i zapewniają całkiem niezłe nagrania w rozdzielczości HD (1280 x 720p). Nawet nocą można (oczywiście na niewielkich odległościach) dostrzec numery rejestracyjne, kolor świateł na przejeździe, czy przejścia dla pieszych. Z pewnością dostarczą jednoznacznego dowodu w razie (czego nie życzę) kolizji.

 

Rejestratory jazdy prestigio 300 i 310

Który wybrać? To kwestia gustu i subiektywnej oceny wyglądu obudowy, z czym sam mam problem. Model 310 wydaje się praktyczniejszy, bo ma zamykany ekranik i diody doświetlające – kto wie kiedy się mogą przydać. Ale model 300 sprawia wrażenie solidniejszego, metalowego odpowiednika, który nieco lepiej radzi sobie z ustawieniem czułości – lepiej widoczne chmury w dzień. Wybór pozostawiam Tobie i napisz jakiego dokonałeś smiley

Parametr

Prestigio 300

Prestigio 310

Wbudowany ekran LCD

2,0”

2,0”

Polski język menu

TAK

TAK

Diody podczerwieni IR

NIE

TAK

G-Sensor –  zabezpieczenie nagrania z wykrytym wstrząsem

NIE

TAK

Maksymalna rozdzielczość zapisu

HD (1280x720p) – jakość zapisu odpowiada ustawieniom

HD (1280x720p) – jakość zapisu odpowiada ustawieniom

Wykrywanie ruchu przed obiektywem

TAK

TAK

Wbudowany akumulator

TAK

TAK

Wbudowany mikrofon

TAK

TAK

Kąt widzenia

1200

1200

Format filmów

AVI

AVI

Kodowanie MJPG MJPG
 

 


Paweł Ślubowski

Wasze Komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

W celu zapewnienia optymalnego funkcjonowania witryny, strona używa plików Cookies OK Czytaj więcej