Jak nie zostać jeleniem, czyli DVR vs. oszuści

0 283

Rejestratory samochodowe DVR to już nie tylko gadżety, które wykorzystujemy do rejestrowania trasy przejazdu. To także niezła broń na oszustów próbujących wyłudzać naszym kosztem odszkodowania. Jak zatem nie zostać jeleniem i nie dać się wykiwać?

O tym, że stłuczka – nawet ta najmniejsza – jest upierdliwa i blokuje nam samochód czasem nawet na kilka tygodni w warsztacie wiedzą chyba wszyscy. Ale to, co dla jednych jest udręką, dla innych okazuje się być żyłą złota. Mowa o wyłudzających pieniądze od ubezpieczycieli. Plan ich działania jest dość prosty: znaleźć jelenia, który wjedzie w ich samochód. Najczęściej przy wyjeździe z parkingu pod marketem, gdzie nadal przeżywamy właśnie zakończone zakupy, czy opuszczając parking osiedlowy, gdy wciąż deliberujemy z dzieciakami, że pasy powinny być zapięte. Chwila naszego zagapienia i ‘spreparowane’ zdarzenie drogowe mamy gotowe. W pośpiechu, a tym bardziej w stresie, nie myślimy racjonalnie i to właśnie wykorzystują naciągacze, którzy skutecznie przekonują, że poruszali się prawidłowo, a wina za stłuczkę leży po naszej stronie. Niestety, niektórzy dają się ,,omotać” i podpisują sprytnie podsunięte przez oszustów oświadczenia. Później nie mamy szans dochodzić swoich praw.

Cyfrowy rejestrator samochodowy DVR

Całe zdarzenie często potęgowane jest ‘uprzednio przygotowanym autem’, które wcześniej było uderzone, uszkodzone i co najwyżej posklejane prowizorycznie, aby móc wyjechać przed naszą maskę. Zwyczajne dotknięcie karoserii spowodowałoby rozsypanie się pojazdu. Do tego zdarzają się również delikwenci, którzy po takiej stłuczce, często jedynie muśnięciu, pokazują dokumentację z obdukcji, z której wynika, że odnieśli poważne obrażenia, nie mogli chodzić, mieli posiniaczone ciało, rozcięty łuk brwiowy, etc. A jak to możliwe, skoro wysiadając z auta ów jegomość gestykulował, krzyczał i miał się naprawdę dobrze? To już nie jest ważne, ważne są pieniądze, na które polują oszuści.

To właśnie dlatego warto zaopatrzyć się w samochodowy rejestrator trasy DVR, który nagra całe zdarzenie. Nagranie zaś stanowić będzie doskonały dowód na policji, w sądzie i u ubezpieczyciela. Jednoznacznie wskaże winowajcę, a tym bardziej próbę wyłudzenia pieniędzy przez oszustów. My unikniemy wielu niepotrzebnych formalności urzędniczych, nie będziemy musieli płacić z własnego konta za naprawy, a u ubezpieczyciela też zachowamy czyste konto. Jednocześnie wyeliminujemy z obiegu kolejny patologiczny proceder. Od czego więc zacząć?

Rejestrator DVR

Przede wszystkim od opanowania, stoickiego spokoju podczas wspomnianych zdarzeń. Do drugie zaopatrzmy się w kamerę samochodową DVR. Najlepiej w naszym sklepie motoryzacyjnym, gdzie znaleźć można pełen wachlarz modeli, od najtańszych (VR08), po najdroższe (Blackvue DR500GW-HD), od prostych (Prestigio RoadRunner 300), po rozbudowane (Prestigio GeoVision 5850 HDDVR), z wyświetlaczami (Prestigio RoadRunner 511) i bez (Prestigio MultiRunner 710x). A gdy nadmiar modeli przytłoczy, zapraszamy do kontaktu z nami – służymy swoją wiedzą i doświadczeniem.

Wasze Komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

W celu zapewnienia optymalnego funkcjonowania witryny, strona używa plików Cookies OK Czytaj więcej