Rejestratory samochodowe DVR – TEST magazynu Motor

0 499

Godziny popołudniowe, wracamy zmęczeni z pracy, skrzyżowanie, włącza nam się zielone światło, jedynka, gaz i.. stop. Bo oto w nasze auto zechciał wkomponować się inny uczestnik ruchu. Wybiega z pojazdu, gestykuluje, wyzywa, straszy. Ale przecież to my mieliśmy zielone, a on chciał zdążyć na żółtym. I mu nie wyszło. Chwilę później podjeżdża radiowóz. Furiat już pobiegł zaprezentować jedyną słuszną wersję wydarzeń. Funkcjonariusz podchodzi do nas, my się uśmiechamy i ze stoickim spokojem pokazujemy zamontowany pod lusterkiem rejestrator samochodowy. Prezentujemy nagranie zarówno policji, jak i "śpieszącemu się". Nie ma wątpliwości, po 2 sekundach od włączenia światła zielonego wjechaliśmy na skrzyżowanie. Uderzenie skasowało nam przednią lampę, błotnik i oby nie chłodnicę i podniosło nam maskę. Brzmi znajomo?

Kamera DVR Rejestrator VR08 Rejestrator trasy Prestigio RoadRunner 511

Takich sytuacji jest coraz więcej na naszych drogach. Coraz bardziej zakorkowanych samochodami, w których za kółkiem siedzą coraz to bardziej niecierpliwi i pędzący "za złotówką" kierowcy. Orzeczenie winy może nastąpić od razu przez funkcjonariusza policji, na podstawie dostarczonego nagrania. Ale my chcieliśmy po całym dniu dojechać do domu na obiad i nie w głowie nam klepanie samochodu i dojazdy do pracy busem. Tak, czy inaczej, sprawa mogłaby się przedłużyć, wyjaśnień byłby ciąg dalszy, nieudolne poszukiwanie świadków zdarzenia i na odszkodowanie musielibyśmy czekać nie wiadomo ile. Jednak dzięki czarnej skrzynce do samochodu można "skrócić męki" i uspokoić nerwy.

 D-TEG BX1000 Plus 90 BlackVue

Te jeszcze dość nowe na naszym rynku urządzenia dostarczyliśmy do testów magazynowi Motor. Redakcyjni testerzy przetestowali rejestratory trasy zarówno w dzień, jak i w nocy, zbadali funkcjonalność, wyposażenie, porównali ceny i możliwości. W teście rejestratorów trasy wzięły udział między innymi samochodowy rejestrator trasy DVR VR08, wyróżniony za najniższą cenę i dobrej jakości monitorek do podglądu nagrania, rejestrator samochodowy Prestigio RoadRunner 500, który zwrócił uwagę bardzo dobrą jakością obrazu i dobrym stosunkiem możliwości do ceny, rejestrator trasy D-TEG Smarty BX1500 120 cechujący się wysokiej jakości wykonaniem, wyposażeniem w moduł GPS i czujnik wstrząsów oraz zwycięzca testu rejestrator jazdy BlackVue DR400G-HD II, który nie ma sobie równych jeśli chodzi o jakość nagrań.

MOTOR 11/2013 - test rejestratorów trasy

Tym samym zachęcamy do lektury magazynu Motor 11/2013 i zagłębienia się w arkana rejestratorów samochodowych. A po te i wiele innych rejestratorów zapraszamy do naszego sklepu internetowego lub do kontaktu bezpośredniego w siedzibie firmy w Warszawie na Bielanach.

Wasze Komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

W celu zapewnienia optymalnego funkcjonowania witryny, strona używa plików Cookies OK Czytaj więcej