Rejestratory samochodowe – moda, czy konieczność

0 326

Od pewnego czasu obserwować możemy nowy trend motoryzacyjny. Bo oto kierowcy zaczęli wyposażać swoje 4 kółka w rejestratory samochodowe. Pytanie po co? Okazuje się, że to nie tyle moda, ale potrzeba skłania automaniaków do montowania rejestartorów samochodowych. Początki miały miejsce w Rosji, gdzie korupcja i wymuszenia skłoniły przeciętnych użytkowników dróg do zabezpieczenia się przed tymi procederami. W USA podobnie miały miejsce wymuszenia opłat za parkowanie na rzekomo prywatnych parkingach. W Korei transport miejski, czy taksówki wyposażone są w rejestratory trasy dla zwiększenia bezpieczeństwa. A w Polsce?

BX4000 - Mega zaawansowany system monitoringu trasy

W Polsce z kolei, kultura jazdy często pozostawia wiele do życzenia: wymuszenia pierwszeństwa, jazda bez kierunkowskazów, czy nieużywanie lusterek przy wyprzedzaniu. Takie sytuacje są nagminne i niestety prowadzą do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Tu pojawia się policja, ubezpieczyciel, czasem trzeba stawić się w sądzie i dowodzić, że czarne nie jest białe i vice versa. I oto rejestratory samochodowe przychodzą nam z pomocą. Za ich pomocą bowiem nagramy przebieg zdarzenia,  w tym stłuczki, czy wypadki. Jest to doskonały dowód w postępowaniu zarówno dla policji, jak i dla ubezpieczyciela mającego wątpliwości, co do wypłaty odszkodowania.

Prestigio RoadRunner 511

Aby stać się właścicielem takiego ‘cudeńka’ nie trzeba daleko szukać. Sklep motoryzacyjny Hadron posiada w swej ofercie bardzo bogaty wybór rejestratorów samochodowych. Portoflio zawiera jedne z najtańszych urządzeń dostępnych na rynku, jak rejestrator samochodowy DVR VR08 z obrotowym monitorkiem, średnią półkę w postaci rejestratora trasy Prestigio RoadRunner 500 i nieco bogatszego rejestratora jazdy Prestigio RoadRunner 511. Dostępne są też najwyższej klasy urządzenia, jak kompaktowy video-rejestrator D-TEG Smarty BX1000 oraz zaawansowany rozdzielny rejestrator samochodowy Smarty BX4000. Są także nowości PittaSoft, czyli rejestratory trasy BlackVue DR380G HD i samochodowa czarna skrzynka DR400G HD II w wersji Full HD.

BlackVue - funkcjonalność i elegancja

Na uwagę zasługuje fakt, że wymienione powyżej kamery DVR, sklep motoryzacyjny Hadron dostarczył magazynowi Motor do przeprowadzenia testu rejestratorów samochodowych. Pisaliśmy o tym wcześniej (7 marca: Rejestratory samochodowe DVR – TEST magazynu Motor). Wyniki i ocenę redaktorów można znaleźć w numerze Motor 11/2013.

MOTOR 11/2013 - Test kamer pokładowych

Zachęcamy do lektury i zapraszamy na zakupy!

Wasze Komentarze

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

W celu zapewnienia optymalnego funkcjonowania witryny, strona używa plików Cookies OK Czytaj więcej